Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі буде хостел для бійців АТО

У Тернополі буде хостел для бійців АТО

Знайти житло та роботу, вилікуватись і, взагалі, повернутись до буденного життя. Допомогти у цьому бійцям, що приїздять зі Сходу, має намір «Товариство ветеранів АТО». Громадська організація функціонує лише у кількох містах України, зараз же діятиме і в Тернополі.

Допомогти адаптуватись бійцям, що повернулись зі Сходу, мають намір волонтери із «Товариства ветеранів АТО». Останнє, до слова, функціонує вже у кількох містах України, зараз же активісти хочуть налагодити співпрацю і в Тернополі. Серед ключових завдань волонтерів – пошук житла, роботи для бійців та вирішення юридичних питань.

ВІКТОР, боєць батальйону «Айдар»

«Їм дуже важко назад соціально адаптуватися, тому їм потрібна величезна підтримка, психологічна допомога, матеріальна допомога і допомога у вирішенні різних питань, як, наприклад, з житлом, з оформленням документів у статусі учасника АТО і тому подібне. Тому це є основними цілями, взагалі для чого заснована Спілка».

ВОЛОДИМИР МАЛИШЕВСЬКИЙ, представник Збройних Сил України

«То зараз буде відбуватися демобілізація, квітень-травень місяць перша хвиля демобілізації, тобто будуть відпускати тих людей, які вже рік часу прослужили. І, повірте, ми будемо мати дуже серйозний великий наплив військовослужбовців, які перебували в зоні АТО, але без соціальної державної підтримки. Будемо мати тих військовослужбовців, які будуть потребувати цієї соціально-державної підтримки як і морально, так і психологічно, і в деяких випадках і фізично. Ми маємо зараз на теперішній час військовослужбовців, які поранені, які залишилися каліками, є сім’ї, які втратили своїх кормильців».

Буде діяти у Тернополі й хостел для бійців АТО. Невеликий, усього для тридцяти осіб. Та там, розповідають волонтери, хлопці зможуть знайти притулок на деякий час. Адже серед бійців багато таких, хто орендував квартиру, а по поверненні зі Сходу втратив її. На даний момент, кажуть волонтери, приміщення для хостелу вже знайшли. Залишилось тільки зробити ремонт. Тому десь за місяць зможуть приймати бійців.

ЄЛИЗАВЕТА ШАПОШНИК, волонтер

«А вообще делаются эти мини-хостелы для того, что бы бойцы, кто уже поранен, не может туда вернутся, вот, кто уже пришел на гражданку и остался здесь. Ну, много просто ребят с оккупированной территории, то есть дома, у кого просто разбиты, семью, как бы детей вывозят в более безопасные места, а сами дальше остаются воевать. Будем созывать всех волонтеров, врачей, массажистов тоже, потому что разрабатывать так, сказать мышцы после ранение, все-все-все необходимое, и психологов в первую очередь».

Підтримувати мають намір волонтери і дітей, чиї батьки загинули на Сході. Відтак, у Києві уже налагодили співпрацю із репетиторами, хочуть зробити це й у Тернополі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top