Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Фестиваль «Нова радість стала»
Фестиваль «Нова радість стала»

Фестиваль «Нова радість стала»

Щорічно у Тернополі під час свят проводять фестиваль вертепів «Нова радість стала». Цього разу участь у ньому взяли вісімнадцять колективів області. Представили глядачу не лише колядки та віншування, а й театралізовані сценки в дусі українських народних традицій.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради:

«Саме цей фестиваль особливий тим, що напевне, вперше з’їжджається стільки, така велика кількість колективів і плюс те, що під час проведення цього фестивалю, марш-параду, скажімо, вертепів, буде проводитися нагородження кращих переможців двох міських конкурсів, це проходив конкурс «Феєрія новорічного міста» і конкурс «Різдвяне диво».

Відкрили фестиваль працівники «Тернопільводоканалу». Вони виконали традиційні різдвяні колядки «Нова радість стала», «В Різдвяну Ніч» та «Прилетіли серед ночі ангели із неба». Художній керівник колективу каже, таким чином співробітники стають більш згуртованими, відволікаються від робочих проблем та піднімають настрій собі та оточуючим.

НАТАЛІЯ СТЕЦЬ, художній керівник колективу, працівник КП «Тернопільводоканал»:

«Я завжди говорю і завжди вважаю, що родзинка колективу, от, навіть, працівників будь-якої галузі, особливо водоканалу, коли люди не мають ніякої музичної освіти. Це вже є для них родзинка в тому, що вони вміють співати, вони хочуть співати і нести це людям дальше в світ».

Не вперше на фестивалі і представники Кременеччини. Колектив досвідчений. Його керівник розповідає, наступного року святкуватимуть двадцятиліття. А на разі радіють, що мають змогу на фестивалі прославити в колядках Бога.

ІННА АЛКОЗАЙ, керівник фольклорного колективу (м. Кременець)

«На Святвечір ходимо колядувати, от тепер в цьому році до нас приїжджали діти зі сходу України, з Донецької області саме, і ми прославляли Хреста нашого. Для них це було ну, скажем так, і приємно, і мабуть, вперше вони таке чули, тому що дуже вражені були дітки».

Вже стало традицією на подібних заходах не забувати про допомогу нашим воякам на Сході, тому збирали добровільні пожертви, частуючи натомість солодкими пампухами та зігріваючи чаєм.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top