Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / Щедрий вечір на Театральному майдані

Щедрий вечір на Театральному майдані

Ресторатори Тернополя організували фестиваль Маланок. 13 січня від ранку щедрівники з маланками ходили закладами громадського харчування та веселили людей. А під вечір зібралися на центральній площі, аби разом заколядувати і  уже карнавальною ходою продовжити водити Маланку.

ОЛЬГА ШИМКІВ, пластунка:

«Це такий старовинний наш український обряд, який, навіть, люди деякі не знають, що це таке. І тому ми так поширюємо сьогодні цей обряд по всьому Тернополі і, щоб всі з ним ознайомилися, з нашими традиціями».

ІВАННА ГРЕБЕНЯК, пластунка:

«З давніх-давен Маланка вважалася покровителькою жіночого щастя і тому на свято святої Меланії, Маланка ходить від хати до хати і дарує людям певну радість і щастя. Переважно ходить до тих дівчат, які зараз є на виданні і каже їм, що скоро вона вийде заміж і бажає благополучного шлюбу, щастя і здоров’я».

Пластуни розповідають, традиційно Маланкою переодягають хлопців. Образ є жартівливим, а сама пані незграбною та збитошною. Однак, кажуть, саме Маланка допомагає дівчатам вийти успішно заміж.

МАЛАНКА (Василь):

«Вона символізує такий «все навпаки». Це жінка така «все навпаки». Все одно після того, як Маланка поцілує дівчину гарну, посадовить їй на голову вінок, після того дівчина успішно виходить заміж, знаходить собі добру пару і ведеться все добре в неї, на скільки я знаю».

Окрім молодіжних організації Тернополя у карнавальному дійстві взяли участь представники музичної школи №2. Грали відомі колядки та щедрівки, а тернополяни підспівували та робили пожертви, аби допомогти бійцям АТО.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top