Ви знаходитесь: Головна / Новини / Європротоколи водії використовують ще не надто часто
Європротоколи водії використовують ще не надто часто

Європротоколи водії використовують ще не надто часто

Оформити ДТП, при відсутності потерпілих та наявності страхових полісів, водії можуть без залучення працівників ДАІ. Ще з 2011-го року законодавство дозволяє учасникам аварій самостійно складати так звані європротоколи. Втім, водії, кажуть інспектори, користуються такою можливістю поки що не надто часто.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника УДАІ в Тернопільській області:

«Десять дорожньо-транспортних пригод сталося, з матеріальними збитками, то я думаю, що 2-3 оформляються по європротоколах».

Європротоколи водії отримують у своїй страховій компанії при оформленні полісу. У випадку їх використання, каже Олег Турлай, зникає не лише потреба у виклику працівників ДАІ, а й можна уникнути адміністративної відповідальності та зекономити власний час. Втім, використовувати європротокол дозволено лише тоді, коли, окрім згаданих раніше, дотримано ще декілька вимог.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника УДАІ в Тернопільській області:

«Перше питання – це водії дійшли спільної згоди, хто є винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, хто є потерпілим. Друга основна причина – це водії (що той, що той) не мають бути в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або під впливом якихось лікарських препаратів».

В інших випадках водії зобов’язані викликати працівників Державтоінспекції. Якщо ж все добре, можна приступати до заповнення протоколу. Це, запевняють страховики, не повинно нікого лякати – адже процедура зовсім нескладна.

ЄВГЕН МИЦ, представник однієї зі страхових компаній:

«Колонку 1 або колонку 2 (значить, тут є по кольорах, жовтий і голубий) – це не має значення, яку сторону мають заповняти водії. Головне, щоби один водій почав зверху і заповнив її до самого низу. Аналогічно – другий водій. Друга сторінка європротоколу – самокопіююча. Поки не буде всього заповнено, його розривати не можна. Тільки після повного заповнення».

Також учасникам аварії потрібно скласти схему ДТП, а місце події сфотографувати, хай навіть на мобільний телефон. Всю цю інформацію необхідно подати в страхову компанію винуватця не пізніше як за 3 робочі дні. Втім, зазначає Євген Миц, розмір страхової виплати не перевищуватиме 25 тисяч гривень.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top