Ви знаходитесь: Головна / Новини / 11 вихованців дитсадків у Тернополі отруїлись

11 вихованців дитсадків у Тернополі отруїлись

На лікарняних ліжках опинилось одинадцять вихованців місцевих дитсадків. Попередній діагноз, який поставили медики, – кишкова інфекція. Усі діти отруїлись, перебуваючи в дошкільних закладах.

Починаючи із сімнадцятого січня у місцеву лікарню батьки почали привозити дітей. Останні віком від двох до чотирьох років. Малеча почувала себе недобре і жалілась на спільні симптоми. Як виявилось пізніше, маленькі скаржники є вихованцями двох місцевих дитсадків.

РОМАН КНИШ, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні

«Це патологія, яка зараз трошки хвилює нас, виявлена у двох садочках, це – 38 садочок, який знаходиться в районі вулиці Живова, і номер 16, це є Канада. Діти, які поступили до нас, симптоми поступлення були це підвищення температури до 37-38 градусів, неодноразова блювота і в деяких дітей були кишкові розлади у вигляді проносу».

Усього постраждало одинадцять дітей, та лікарі не виключають, що є ще й такі, які до них не звертались. Після огляду медики поставили попередній діагноз, а саме кишкова інфекція. От тільки, чим було спричинене отруєння, ще не знають.

РОМАН КНИШ, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні

«Поставлено діагноз кишкова інфекція під знаком запитання або попередній діагноз кишкова інфекція невизначеної етимології. Ми ще не знаємо збудника, тому що збудник на даний час не сіється. Якщо він не буде висіяний, то, значить, діагноз буде змінений і буде визначено вірусна інфекція чи ентеровірусна інфекція. Поки що патологічних висівів в нас немає. Кишкова паличка відсутня».

З’ясовувати, чим отруїлись діти у садках, взялась також Держсанепідслужба. В установі пояснюють, після перевірки одного тільки тридцять восьмого дошкільного закладу виявили низку порушень.

НІНЕЛЬ ЦЯПА, заступник начальника ГУ Держсанепідслужби в області

«Одні з порушень були неправильне користування розроблювальним інвентарем відповідного маркування, не весь інвентар мав відповідне маркування. Якщо там є порушення сира продукція і м’ясна, і одна і та сама дошка і ножі, то вже говорить про щось. Якщо ми зафіксували наявність м’ясорубки для сирої продукції, а паштет саме робився в саме цій м’ясорубці, тобто там могли бути залишки. Якщо не помита повністю і правильно м’ясорубка, відповідно там є залишки сирої продукції. Значить, однозначно буде інфікування дітей і навіть і персоналу».

Перевіряти взялись, кажуть у Держсанепідслужбі, продукти харчування, воду, технологію приготування їжі, а також дотримання санітарних умов. Та найбільшу ставку експерти роблять все ж на печінковий паштет, який їли напередодні діти.

НІНЕЛЬ ЦЯПА, заступник начальника ГУ Держсанепідслужби в області

«В меню садочка на протязі тижня 14 числа було зафіксовано вживання дітьми паштету печінкового. Сама технологія приготування паштету, м’ясних паштетів, є такою, що продукт мелеться відварений, потім добавляються інші компоненти, в тому числі яйця, і потім воно проходить термічну обробку. Враховуючи ці особливості термічних обробок, паштети тому категорично заборонені для приготування в дитячих закладах».

Та чіткіше сказати епідеміологи зможуть уже за кілька днів, коли будуть результати перевірки. З’ясовувати причини отруєння взялась і влада міста, для цього вже призначили спеціальну комісію. Винних мають намір притягнути до суворої відповідальності.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top