Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / 2-річний Ростиславчик потребує допомоги

2-річний Ростиславчик потребує допомоги

Термінова допомога потрібна майже трирічному Ростиславчику. Хлопчик народився із вадою розвитку центральної нервової системи. В Україні шансів вилікувати дитину немає, тому батьки звернулися в ізраїльську клініку. Та сума, яку повинні віддати за операцію, для рідних не підйомна. То ж батьки просять про допомогу Вас.

За весь час, поки ми спілкувались із мамою, Ростиславчик задоволено грався на планшеті. А після чергової перемоги радісно плескав у долоні. На перший погляд, хлопчик абсолютно здоровий, допоки не починає ставати на ніжки. У Ростиславчика вроджена вада розвитку центральної нервової системи, тобто він майже не відчуває ніг, і в будь-який момент хребет хлопчика може зламатися.

ОКСАНА ЗАХАРІЯ, мама Ростиславчика

«Грижа – це коли не зрощується спинномозковий канал. От, в нас хребці ідуть, ідуть, ідуть, всі повністю отакі от ціленькі. В нього порушення другого і третього хребця. Вони є розщеплені. Оболонка спинного мозку робить таку випуклість, там збирається ліквор, і робиться така гулька. Під час народження дитинки та гулька трісла. В нас в Україні видалили грижу, власне, оце місце. Але в нього зараз іде після цієї операції в нього йдуть нерви, от, спинний мозок закритий лиш шкірою. Тому що кісткова тканина там не зарощена, відповідно, м’язів там теж зверху немає. Є ризик, що в цьому місці, де немає кісткової тканини, де немає м’язів, де вони не захищена, хребет просто може переламатися».

В Україні шансів вилікувати її дитину просто немає, каже мама Оксана Захарія. Їй навіть пропонували віддати хлопчика у дитбудинок, аби не витрачати ні сил, ні грошей. Та батьків такі прогнози не злякали. Вони почали ще інтенсивніше займатись із сином, пройшли безліч курсів реабілітації. І зараз Ростиславчик показує гарні результати – сидить, повзає, зовсім трохи і з підтримкою, та все ж ходить.

ОКСАНА ЗАХАРІЯ, мама Ростиславчика

«В Україні навіть ніхто не говорить про те, що ці дітки мають шанс жити, як здорові діти. От в нас в картах реабілітації медики пишуть прогноз після певного часу – часткове покращення або якось так. Ніхто ніколи не каже про те, що ця дитина може виздоровіти».

Та ці результати дуже швидко можуть змінитись, якщо дитині не зробити операції. Тому за допомогою батьки звернулися вже не в українські, а в іноземні клініки. Й отримали шанс поставити свого сина на ноги. Відтак, в Ізраїлі лікарі їм обіцяють значне покращення вже після операції.

ОКСАНА ЗАХАРІЯ, мама Ростиславчика

«Там оці хребці зарощують його ж кістковою тканиною. Якщо не вистачає його кісткової тканини ставлять імплант, який з віком дитинки збільшується, росте. Тобто більше операцій не буде. Плюс фіксацію спинного мозку так само усувають, і дитинка може нормально рости. Мозок вільний, розвивається, тягнеться. Все, як має бути. І ставлять там таку прокладочку, яка теж з часом не проростає».

Та сума операції для батьків непідйомна – близько сімдесяти тисяч доларів. Щоправда, половина грошей уже є, каже мама хлопчика. Зараз вони збирають іншу. Тож допомогти рідним хлопчика просять усіх небайдужих.

ОКСАНА ЗАХАРІЯ, мама Ростиславчика

«096 490 89 71. Можна ввести в Інтернеті helprostyslav.org.ua, через дефіс helprostyslav. І це є наш сайт, на якому є повністю вся інформації про курси, про те, що ми робимо для того, щоб вилікувати цю дитину. Є там наші документи, є виписки з медичного центру, куди ми їдемо, є висновок від нейрохірурга того, який нас буде оперувати про те, що нам ця операція показана, є наше МРТ».

З цією ж метою рідні Ростиславчика також організували благодійний концерт, що відбудеться 10-го лютого в Українському домі «Перемога». Усі виручені кошти підуть на лікування Ростиславчика.

(У зв’язку з охолошеними на Тернопільщині днями жалоби концерт перенесли на 17 лютого)

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top