Ви знаходитесь: Головна / Новини / 8 претендентів на крісло ректора медуніверситету

8 претендентів на крісло ректора медуніверситету

Ректора Тернопільського медуніверситету обиратимуть на справжніх виборах. Позначку «за» і «проти» студенти і викладачі ставитимуть у бюлетенях. А голоси рахуватиме лічильна комісія. Такі умови нещодавно прийнятого законопроекту.

22-го січня в актовій залі Тернопільського медуніверситету відбудуться вибори. Відмітки у бюлетенях колектив вишу ставитиме за кандидатуру наступного ректора. Участь у голосуванні візьмуть 8 бажаючих очолити навчальний заклад. Біографії кандидатів опубліковані в газеті медуніверситету.

ДМИТРО КОРОБКО, голова оргкомітету з організації та проведення виборів ректора ДВНЗ ТДМУ:

«Громадянин України, наявність наукового ступеня, вченого звання і стаж науково-педагогічної роботи 10 років. Це основні критерії. Тобто це необов’язково мусить бути доктор наук, це необов’язково має бути професор чи академік, тому що закидалися такі розмови. Інша справа, що у нас виходить так, що тільки В.Є.Бліхар на момент подачі документів був кандидатом наук, але зараз він уже пройшов апробацію докторську».

Голосуватимуть на виборах не всі, а лише 75 % науково-педагогічних працівників, 15 % студентів і 10 % – інших штатних працівників. При чому обирати керівника вишу будуть й іноземні студенти, каже Дмитро КоробкО.

ДМИТРО КОРОБКО, голова оргкомітету з організації та проведення виборів ректора ДВНЗ ТДМУ:

«Ходили такі розмови, що участь у виборах мають право приймати тільки громадяни України, бо це як би проходять вибори на території України. Але Міністерство охорони здоровя дало наступні роз’яснення: зважаючи на те, що вони є повноправними учасниками навчального процесу, а в ст. 42 пишеться «студенти» і не зазначається «громадяни України», то було прийнято рішення і у відповідній квоті, а саме 33 особи, це є студенти іноземних держав, які будуть приймати участь так само у виборах ректора».

Голосування відбуватиметься зранку до 15-ї год. Якщо визначити переможця в першому турі не вдасться, через тиждень проведуть другий етап. У ньому братимуть участь два лідери попереднього голосування. Якщо ректора не виберуть і цього разу, вибори визнають недійсними, пояснює голова оргкомітету.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top