Ви знаходитесь: Головна / Новини / В органи юстиції приймають за конкурсом

В органи юстиції приймають за конкурсом

Децентралізація, дерегуляція, реформи. Такий словниковий запас сьогодні має бути чи не в кожного українця. Адже живемо в період змін. Децентралізацію, а це передачу повноважень місцевим органам влади, уже впроваджують. Дали право радам самостійно розпоряджатись частиною бюджету. В рамках дерегуляції зменшили кількість податків з 22-х до 9-ти, зазначає Міністр юстиції.

ПАВЛО ПЕТРЕНКО, Міністр юстиції України

«Податки для великого бізнесу, який має надприбутки, збільшені. Це теж об’єктивно, що не подобається, в принципі, працівникам олігархічних груп. Мова йде про податки і ренти на нафту, на газ, на руду. А податковий тиск на малого і середнього підприємця зменшений. І це теж треба чітко пояснювати українцям».

Та найактивніше зараз проводять реформи органів юстиції. Запланували ліквідувати реєстраційну та виконавчу служби. Після таких змін виконавцям у районах, які належно працюють і не беруть хабарів, платитимуть із винагородою близько 8-9 тисяч гривень. Це буде хорошим стимулом до такої роботи, вважає Павло Петренко. Реформа поділить виконавців на державних та приватних. Але не варто вважати, що останні хочуть лише нажитися на боржниках.

ПАВЛО ПЕТРЕНКО, Міністр юстиції України

«Це не якась юридична група, чи юридична компанія, яка буде займатися вибиванням коштів. Це самозайнята особа, на кшталт приватного нотаріуса, діяльність якої буде регулюватися державою. Держава має право застосовувати відповідні санкції, якщо ця особа порушує права громадянина. Що стосується державної виконавчої служби: вона буде малочисельною, високооплачуваною, тому що ми залишимо так само інститут винагороди, структурою, яка буде займатись виконанням виконавчих документів, де стороною є держава і де стороною є відповідні стратегічні державні підприємства в цілях національної безпеки і оборони».

У реформовані органи юстиції влада набирає працівників на конкурсних умовах. При цьому досвід державної служби не є обов’язковим. Повне оновлення кадрів, прогнозує міністр, триватиме близько півроку.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top