Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / В Тернополі презентували фільм про захисників Донецького аеропорту

В Тернополі презентували фільм про захисників Донецького аеропорту

Півторагодинний документальний фільм «Добровольці Божої Чоти» зняли тернопільський режисер Іван Ясній та київський – Леонід Кантер. Знімали, кажуть, восени, поблизу села Піски. Там, де велися жорстокі бої за аеропорт.

ЛЕОНІД КАНТЕР, режисер фільму:

«Ми зняли думу про козака не Голоту, ну може, от козака Гатилу, козака Богему, от отаку думу ми зняли. І як була колись, якісь є документальні хлопці, які от щось роблять таке, за що не соромно і хочеться дуже це показать».

Фільм, розповідають режисери, – це  історії багатьох людей, солдат та мирних жителів. За його допомогою, українці мають змогу побачити, якою ціною насправді виборюється незалежність України.

ІВАН ЯСНІЙ, режисер фільму:

«Хочеться показати багатьом цей фільм, тому що надіємося на те, що він робить якусь роботу. Це є свого роду така зброя, якою ми починаємо трошки змінювати сприйняття тої війни і тої боротьби за нашу Україну».

Стрічка є не першою спільною роботою режисерів. Тернополяни вже мали змогу побачити їхній фільм «Війна за свій рахунок». Автори кажуть, правду не прикрашали. Навпаки, прагнули, аби глядачі побачили її в більшій мірі.

псевдо «ГАТИЛО», польовий командир «Правого сектора»:

«Під час зйомок гинули люди, вони гинули і до зйомок, і вони не попали, вони не менші герої, ті люди, які не попали. І під час зйомок у цьому місці і ще на дуже багатьох місцях фронту відбувалися такі самі події і про тих людей ніхто, ніколи не напише, ніхто, ніколи не розкаже, тому що їх вже дуже багато, їх тисячі людей. На жаль, ми не можемо в кінці, в титрах написати, що  під час зйомок цього фільму жоден із тих, хто знімався не постраждав. Постраждало дуже людей».

Серед, бійців, яких українці звикли називати «кіборгами», чимало тернополян. Один із них під псевдо «Богема» розповідає, аби відстояти стратегічну точку не вистачило зовнішньої допомоги.

псевдо «БОГЕМА», польовий командир «Правого сектора»:

«Є епізод, про те, що і вже говорять і ті, хто врятувалися, і полонені, що якби, і це є в нас фільмі. Якби було підкріплення, якби було більше людей. Якби було більше техніки і це було комусь цікаво, то і аеропорт відстояли би і жертв не було би».

У неділю, на прем’єрі фільму у Тернополі був повний аншлаг. Людей прийшло стільки, що  не те що сісти, стати не було де. Однак, організатори заспокоюють, стрічку можна буде побачити ще упродовж тижня. Початок сеансу о 18 годині в кінотеатрі «Палац Кіно», що на вул. Франка 8. Після Тернополя, фільм покажуть у Чорткові, Копиченцях, Підволочиську, Кременці та Гусятині. Подивляться «Добровольців Божої Чоти» і  в інших містах України, а згодом й закордоном.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top