Ви знаходитесь: Головна / Новини / Для домашнього борщу бійцям треба багато капусти

Для домашнього борщу бійцям треба багато капусти

Приправи, мелений перець, томатна паста, лаврові листки та капуста – перелік складників, без яких домашній борщ на передову не поїде. Саме у них зараз є найбільша потреба, кажуть волонтери зі «Смаколиків бійцям в АТО». Особливо, зізнаються, не вистачає капусти.

ВІКТОРІЯ ЛЕНЬ, координатор акції:

«Для борщику саме потрібно зараз капусти. Її багато потрібно, бо ми за один раз пакуємо, точніше, нарізаємо 14-16 мішків. Так, як зараз стає вже тепліше, капусти – нема. Просимо, в когось якісь ще є склади чи по селах, чи в загальному, десь на ринку, хто міг нам дати чи ми могли б за якусь символічну ціну за неї заплатити, ми би її взяли, бо борщ без капусти, то є не борщ».

Залишається потреба і в додаткових робочих руках. За тиждень дівчатам вдається виготовити близько 200 завакуумованих борщів. Однак, щочетверга в Храмі перенесення мощей св. Миколая, що на вулиці Миру, активістки збираються у більшій кількості. Аби за вечір запакувати понад тижневу норму домашнього наїдку.

ВІКТОРІЯ ЛЕНЬ,  координатор акції:

«Це на 15 літр води, бо цього разу ми робили чуть-чуть більше, бо хлопці просять і дуже багато фотографій і скидують, і процес приготування. І скидують, якби не борщик, то ми би там їли сухом’ятку. Це дуже приємно, і ми хочемо старатися більше, і більше запакувати, щоб було щось гаряченьке нашим хлопцям».

У цьому ж храмі, пекли солодкі валентинки, за які виручили 12 тисяч гривень. Кажуть, цих грошей вистачить аби ще місяць робити бійцям домашні борщі. Не залишаться вояки і без «Козацького» набору. З сала, хліба, часнику та спецій. На одну таку порцію, кажуть, потрібно близько півкілограма сала. Тому, допомога цим продуктом також залишається актуальною.

ІРИНА КІНЯК, волонтерка:

«Все сало нам допомагають зносять люди, а також люди, які торгують на ринку, на нашому тернопільському базарі. Вони скидаються всі салом і так нам приносять. Ми беремо такі робимо сухпайки спеціальні для солдатів».

На цьому волонтерки не зупиняються. В планах вже – великодні набори. Аби до свят наші захисники поласували і солодкою випічкою, і домашньою ковбаскою.

ВІКТОРІЯ ЛЕНЬ, координатор акції:

«На великодній набір нам потрібне м’ясо, ковбасу. Ми будемо це собі складати в морозильні камери, і коли будемо відправляти хлопцям, ми будемо робити чи ковбаску, чи шинки. Нам потрібно цукати, потрібно ізюм, потрібні яйця, потрібно масло, потрібно молока. Але це вже ближче до тої дати, які ми будемо виставляти в себе в групі, які тоді, коли будемо пекти пасочки».

Необхідну інформацію про волонтерську ініціативу можна знайти у соціальних мережах, в групі «Смаколики для учасників АТО». А приносити продукти просять у Церкву перенесення мощей св. Миколая, що на вулиці Миру.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top