Ви знаходитесь: Головна / Новини / Еру цифрового телебачення у Тернополі планують розпочати у червні 2016 р.

Еру цифрового телебачення у Тернополі планують розпочати у червні 2016 р.

З початку Революції Гідності, каже представник Нацради з питань телебачення Михайло Зубик, українські телеканали почали відповідальніше ставитись до свого наповнення. Чимало з них, серед яких й ІНТБ, під час подій Майдану докладали максимум зусиль, щоб якомога об’єктивніше висвітлювати події, які відбувались в Україні.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області

«ІНТБ, і не тільки з театрального майдану Тернополя, використовували матеріали і з головного майдану зі столиці. Таким чином, я хочу підкреслити, що справді телерадіокомпанії наші місцеві були не тільки ретрансляторами тих подій, які відбувалися, але були й безпосередніми учасниками як компанії в цілому, так і окремі працівники колективів цих компаній».

До Революції український телепростір був заповнений не лише національними, а й російськими каналами. Основне завдання яких була пропаганда, каже Михайло Зубик. Тому Нацрада з питань телебачення, не чекаючи вказівок зверху, самостійно обмежила показ деяких програм і каналів.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області

«Я не кажу, що трансляції, але в наявності в пакетах, в ресторанах, допустимо, чи в готелях, саме російських каналів. Це зовсім не означає, що вони транслювалися, але це означає, що вони могли б транслюватися, і тому вони були вилучені. Звичайно, є супутникове телебачення. І тут вже не заборониш кожному дивитися, це вже на совісті».

Готується Україна, і зокрема Тернопіль, також до переходу з аналогового телебачення на цифрове. Проте, каже Михайло Зубик, тут є проблема. Зі 32 тисяч поданих заяв від пільговиків безкоштовними тюнерами в області забезпечили лише 19 тисяч.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області

«Женевська конвенція 2006 року передбачала для кожної країни момент відключення аналогового телебачення. Для нашої держави це було встановлено дату червень 2015 року. Для відключення аналогового телебачення перший із чотирьох це таки призначений на червень 2015 року. Він стосується прикордонних областей, в першу чергу західних. Зокрема, наша область підпадає під третій етап. Це буде червень 2016 року».

Збираються в Україні впровадити також суспільне мовлення. Та поки що фахівці зважують усі його «за» та «проти».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top