Ви знаходитесь: Головна / Новини / Молодь провела 24 години у в’язниці

Молодь провела 24 години у в’язниці

За власним бажанням посадити себе під замок, їсти тюремну кашу та спати на підлозі – вирішили 15 учасників акції «Доба». У них забрали мобільні телефони, там не було телебачення, Інтернету та інших можливостей зв’язатися зі світом. Все заради того, аби спокійно переосмислити все, що було і зараз відбувається в Україні.

ВІТАЛІЙ ДЗЮБАК, член СУМ в Україні:

«Цього року ми пов’язуємо з теперішніми подіями в Україні і в нас були: перегляд фільмів, про життя на Донбасі людей, були лекції про теперішню ситуацію в країні, її причини, що це не тільки зараз почалося, а вже й давніше.  В нас є мовчанка, це просто мовчання, роздуми. Перед тим в нас є ті лекції, щоб дати людям шось, про що вони мають думати».

Учасники кажуть, мало хто, проходячи повз віконця в’язниці задумується над тим, що в них довелося пережити попереднім поколінням.

ВОЛОДИМИР КУЛЬЧИЦЬКИЙ, член СУМ в Україні:

«Це приміщення колишнього КГБ і в цих камерах відбувалися неймовірні, жорстокі якісь поступки багатьох людей. Тут помирали люди боролись, відстоювали свою думку та життєву позицію. Ми про це забуваємо, і ця акція є для цього спрямована».

Серед тих, то вперше  поринув в атмосферу тюремного режиму – студент Євген. Для нього ця акція –  можливість відчути, що означає бути українцем.

ЄВГЕН ЗІГМУНД, вперше бере участь у акції «Доба»:

«Ми були дивились, проглядали, фільм про Крути. Цей фільм мені дуже пройшов мені крізь серце. Бо я справді зрозумів, що ще багато таких буде випадків, що доведеться боротися за Україну і це може бути кожний з нас. І тому ми повинні бути готові до того, щоб протистояти ворогу. І зараз ми на даний момент можем це показати».

Аби час над обдумуванням не минув даремно, молоді активісти взялися плести маскувальну сітку. Пояснюють, допомагати хто чим може зараз мають усі.

МАРТА ЛОЗА, член ВО «Тризуб»:

«Оскільки ми не можемо поїхати туда, є робота тут, треба забезпечувати тил. То ми так стараємося їм помогти тут.  На засадах волонтерства діє зараз наша армія і тримається. Тому ми так стараємся там. Дівчата з Пласту допомагають, роблять якісь смаколики з сухофруктів і вітаміни якісь. Ну ми робимо сітку також маскувальну білу, тому що зараз такий сезон, що їм треба білу».

До слова, акцію «Доба» проводять щорічно починаючи від 2005-го. Виключенням став лише минулий рік. Організатори розповідають, тоді, коли багато активістів з Майдану сиділи у СІЗО, акцію проводити було не доречно.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top