Ви знаходитесь: Головна / Новини / Порядок денний, спільно з депутатами, затверджували і медики
Порядок денний, спільно з депутатами, затверджували і медики

Порядок денний, спільно з депутатами, затверджували і медики

Не на роботу, а на сесію обласної ради – сьогодні вранці працівники залізничної лікарні прийшли в облдержадміністрацію, аби вдруге спонукати депутатів Тернопільщини вирішити фінансові проблеми медзакладу. Нагадаємо, уже кілька місяців людям не виплачують заробітну плату. Немає грошей також на покриття заборгованості за комунальні послуги, тому у будь-який момент, кажуть працівники, у лікарні можуть вимкнути світло, газ та воду.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, депутат Тернопільської обласної ради

«Зараз лікарню буде приймати місто, і ви це всі тоже знаєте. Відповідно, обласна рада мала би надати кошти для того, трансфером на міську раду, щоби зараз ви першопочатково мали можливість заплатити за світло, газ, воду і мати можливість, скажемо, отримувати зарплату. Обласна рада зараз підготувала договір про те, що вона готова, скажемо, надати ті кошти. Але ми зараз маємо проблему неподання обласною адміністрацією. Що без подання обласної адміністрації ми не можемо виділити тих коштів».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Місто пропорційно до кількості населення має субвенцію, яка належала би цій лікарні, в розмірі 3,5 мільйонів гривень. Тобто, якщо область не спроможна утримати лікарню, ми готові взяти і утримувати. Але ми просимо дофінансувати хоча би мінімальну потребу, яка є, потрібну на зарплату та енергоносії, це в розмірі 4,5 мільйона гривень».

Щоб вирішити проблему, розповідають і виконуючий обов’язки головного лікаря, і депутати, облдержадміністрація повинна підготувати подання про кошти. А на обласній та міській сесіях затвердити угоду про спільне фінансування лікарні.

МИКОЛА ВОЙТЮК, в. о. головного лікаря відділкової клінічної лікарні станції «Тернопіль»

«Вчора виглядало так, що це питання знову мало би не вирішуватись, але сьогодні бачу, що є уже проект рішення на сесії обласної ради про вирішення питання фінансування нашого закладу. Люди практично півтори місяці не отримують зарплати тим, що не проводяться розрахунки лікарні за спожиті енергоносії. Вчора вже була друга спроба відключення нас від постачання електроенергії. Тому ми прийшли сьогодні просити, спонукати депутатів обласної ради, щоб це питання таки було прийнято».

Але вирішувати фінансові проблеми лікарні обласні обранці не поспішали. Як і не квапились розглянути інші питання із порядку денного. На два проекти і особисті справи у депутатів пішло близько двох годин. Аж тоді вони взялись за лікарняну проблему.

ОЛЕКСАНДРА ЛЕВИЦЬКА, голова профспілкової організації відділкової клінічної лікарні станції «Тернопіль»

«Що якщо наше питання не буде вирішене сьогодні і зараз, значить, 240 працівників залізничної лікарні, які вже півтора місяці без зарплати, залишаться без зарплати і далі. На даний час це 15 тисяч людей, які лікуються в нашому лікувальному закладі».

Працівники залізничної лікарні таки дочекалися – обласні обранці проголосували за угоду про спільне із міською радою фінансування лікарні. Аби остаточно розставити усі крапки над «І», кажуть медики, їм не вистачає лише подання від облдержадміністрації.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top