Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільським школярам для навчання подарували автомати

Тернопільським школярам для навчання подарували автомати

Навчити дітей, як діяти у надзвичайній ситуації, дуже важливо, впевнений директор чотирнадцятої школи. З цією метою у навчальному закладі організували тренувальне заняття із екстреної евакуації. Почувши сирену, учні повинні були швидко та організовано покинути свої класи, і зібратись на шкільному стадіоні. Та у випадку справжньої біди, каже керівник закладу, усі мали б заховатись у протирадіаційних укриттях.

ОЛЕГ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ, директор ТЗОШ №14 ім. Б. Лепкого

«Треба бути і школі готовій, щоб знати, куди, де і як заховати дітей, за життя яких ми несемо відповідальність. Дуже в нас була велика потреба у навчанні дітей, зокрема учнів старших класів, автоматичною зброєю. Вони не мали на чому вчитися».

Проблема із навчанням учнів старших класів справді існує, каже викладач «Захисту Вітчизни». Особливо із його дисципліни. Адже на заняттях, розповідає Леонід Архіпов, він повинен навчити хлопців, як користуватися зброєю. Макети якої школа змушена позичати.

ЛЕОНІД АРХІПОВ, викладач «Захисту Вітчизни» ТЗОШ №14

«Є розділ вогнева підготовка. На цих темах вони вивчають будову зброї, вивчають користування цією зброєю, а також її застосування. Тобто, вони знайомляться з будовою автомата, знайомляться з тактико-технічними характеристиками автомата. Вміють зберігати його, чистити, змащувати. Перше, що будуть власні автомати, так, тому що в нас не було такої можливості їх придбати».

Два макети автоматів чотирнадцятій школі подарував депутат міської ради Віталій Цимбалюк. Він каже, що допризовна підготовка в нинішній час є дуже важливою, але, на жаль, недофінансованою. Тому депутати міської ради могли би самотужки допомогти тим трьом школам в Тернополі, де є таке навчання.

ВІТАЛІЙ ЦИМБАЛЮК, депутат Тернопільської міської ради

«Цим своїм прикладом я хочу показати нашим тернопільським депутатам, їх є в нас 60, я хочу показати, щоб вони так само долучились до цієї хорошої акції в Тернополі».

Раді такому подарунку і самі старшокласники.

ВОЛОДИМИР, учень ТЗОШ №14

«Дуже добре. В нас його не було. Він нам потрібний якраз, скоро змагання будуть всеукраїнські. Будемо тренуватися, хочемо зайняти якісь місця призові».

Окрім навчальної зброї, Віталій Цимбалюк допоміг школі №14 також довести до ладу приміщення, де проводять навчання з цивільної оборони, і яке, водночас, є протирадіаційним укриттям. Для цього депутат закупив будматеріали, і ремонтні роботи одразу розпочалися.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top