Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські бомбосховища приведуть до ладу

Тернопільські бомбосховища приведуть до ладу

Через події, які зараз відбуваються в нашій країні, у Тернополі, нарівні з іншими населеними пунктами, введено стан підвищеної готовності  в системі цивільного захисту. Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Що це означає? В першу чергу, це цілодобове чергування керівних працівників, це посилена охорона об’єктів життєзабезпечення міста, це приведення в готовність всіх захисних споруд. Ну і ряд інших заходів».

Приведуть до ладу і міські укриття та бомбосховища. Загалом у Тернополі таких є більше 9-ти десятків.  Лише 3 з них – у комунальній власності. На їх оновлення передбачено близько 745 тисяч гривень. Ще одне належить обласній раді, 30 – державні, та 21 – в руках приватних власників,  каже Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Попереднє обстеження цих бомбосховищ і цих укриттів, які робилися протягом року, показало те, що вони не всі є в стані готовності. Були зібрані керівники всіх тих установ, в яких є на балансі ці укриття і бомбосховища. Їм доведено і зобов’язано виконати вимоги законодавства, привести якомога швидше в належний порядок всі ці бомбосховища і укриття, тому що, в першу чергу, в них будуть, у випадку надзвичайних ситуацій, перебувати працівники їхніх підприємств, і також люди, які знаходяться, які живуть поруч».

Вже з наступного тижня комісія, яка складатиметься з надзвичайників та представників міськради, проводитиме додаткові обстеження таких об’єктів.

ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник Тернопільського міського відділу УДСНС України в області:

« Дані перевірки по місту Тернополю будуть здійснені протягом лютого-березня 2015 року. І, за результатами перевірок, будуть складені відповідні акти комплексних перевірок і вручені керівникам, балансоутримувачам об’єктів». 

Разом з тим, в міськраді зазначають: серед тернополян вже «ходять» пам’ятки та інструкції щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях. Втім, не завжди інформація у таких листівках є правильною. Деякі поради не те, що не зарадять, а навіть навпаки – можуть зашкодити.

ІВАН КОВАЛЬ, начальник управління надзвичайних ситуацій міськради:

«В тексті говориться про те, що під час обстрілу мешканці міста можуть ховатися в каналізаційних колодязях. Відповідно до роз’яснень водоканалу, яке надіслано на адресу міського голови, категорично забороняється спуск людей у водопровідні чи каналізаційні колодязі, камери, колектори без засобів індивідуального захисту – протигаза ПШ-1, тобто, протигаза, який має довгий шланг, до 10 метрів з відведенням його за межі об’єкта, та запобіжного пояса. Перед спуском людей в колодязь обов’язково повинні бути проведені заміри повітряного середовища в колодязі на предмет загазованості»..

Інформацію про те, як діяти під час надзвичайних ситуацій, можна знайти на сайті міської ради, кажуть чиновники. Почепити відповідні інструкції на дошках оголошень в будинках повинні і обслуговуючі підприємства. Також в мерії мають намір розмістити у кожну поштову скриньку газету з потрібною інформацією.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top