Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільщина потроху мобілізується

Тернопільщина потроху мобілізується

Виконати свій громадянський обов’язок, в черговий раз закликають у військкоматі. Адже Тернопільщина, в порівнянні з іншими регіонами, все ще відстає у темпах мобілізації. На сьогодні наша область, каже військовий комісар, план виконала лише на 60 відсотків.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату

«Дуже потужно і якісно виконали планове завдання Кременецький, Шумський військовий комісаріат, відповідно, Кременецький і Шумський райони. На жаль, найгірші райони у нас – це Бучацький і Монастириський ще».

Не меншає і тих, хто намагається втекти від повісток, каже військовий комісар. Таким чоловікам світить щонайменше адміністративна і щонайбільше кримінальна відповідальність. Та злочин скоюють не лише ті, хто ухиляється від повісток, каже Володимир Катинський. Притягуватись будуть також підприємці та голови селищних рад, які покривають мобілізованих.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату

«Передано 36 кримінальних проваджень вже в органи прокуратури і притягнуто до адміністративної відповідальності. Якщо я не помиляюсь, 326 – це військовозобов’язаних і керівників підприємств, установ. Вони (керівники підприємств – авт.) своїх визначають працівників. Зрозуміло, що всі потрібні. Але менш потрібні на сьогоднішній день для виконання завдання підприємствам чи установам. А 70 відсотків вони залишають в себе, а до 30 відсотків ми маємо право мобілізувати».

Не лише мобілізувати, цьогоріч, а зокрема навесні та восени, чоловіків також призиватимуть на строкову військову службу.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник Тернопільського обласного військового комісара

«Петро Порошенко наголосив, що призову на строкову військову службу підлягають, значить, особи чоловічої статі, яким до дня відправки виповнилось 20 років. Трошки не так, я поправляю. Призову на строкову військову службу підлягають особи, яким виповнилось або під час призову виповниться 18 років і до 27. А відправці у війська, так, з 20 до 27».

До законодавчих актів, що стосуються призову на строкову військову службу, каже заступник військового комісара, цьогоріч внесли певні зміни.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник Тернопільського обласного військового комісара

«Повністю відмінена, значить, для надання відстрочки для продовження професійної діяльності. Якщо ви пам’ятаєте, в старому законодавстві особи, які закінчили професійно технічні училища, мали право на 1 рік відстрочити службу у зв’язку з професійною діяльністю. Взагалі зникла з законодавства так звана фермерська діяльність. Ви пам’ятаєте, в старому законодавстві для ведення фермерської господарської діяльності надавалась відстрочка призовнику терміном на 3 роки».

Не матимуть відстрочки і чоловіки, які доглядали за непрацездатною ріднею. Окрім тих, хто офіційно працевлаштований, каже заступник військового комісара. На рівні з усіма на службу призиватимуть також кандидатів у нардепи, а також депутатів місцевих і селищних рад.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top