Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі відзначили 26 річницю виведення військ з Афганістану

У Тернополі відзначили 26 річницю виведення військ з Афганістану

Війна, яка забрала десятки тисяч людей і назавжди закарбувалась у пам’яті як українців, так й інших народів. От уже 26 років, як з Афганістану Радянський союз вивів свої війська. А ветерани цієї війни знову взялися за зброю.

РОМАН ХРАПЦЬО, голова міської Спілки ветеранів Афганістану

«За час проведення АТО наші афганці зайняли активну позицію. На сьогоднішній день в рядах АТО воює більше 2 тисяч афганців, 200 чоловік з них поранено, 130 чоловік загинуло. Вічна їм пам’ять. Вічна пам’ять і громадянам України, які стали боронити рідну землю».

СЕРГІЙ ЛІСОВИЙ, голова обласної Спілки ветеранів Афганістану

«Я хочу побажати всім своїм побратимам, сім’ям загиблих, всьому народові миру, добра, злагоди і здоров’я».

Аби вшанувати пам’ять загиблих, зниклих безвісти та усіх учасників не лише Афганської, а й сьогоднішньої української війни, у парку Національного відродження зібрались десятки тернополян. Серед тих, хто згадував і тужив, – пані Софія. 26 років тому з Афганської війни вона так і не дочекалась свого чоловіка.

СОФІЯ ПОГОРІЛА, дружина загиблого в Афганістані бійця

«Проводжаючи його на війну в Афганістан, я десь в душі мала відчуття, що він не вернеться. Тому що такий офіцер, як він, страшенно беріг солдатів. Його постійні були листи – бережи дітей, і нічого їм не жалій, і виховай їх гідними українцями. Це було мені такою настановою, де я не могла забути ні на хвилину».

Для пані Софії, як й для мільйонів інших українців, сьогоднішня війна стала шоком. І зараз, розповідає тернополянка, вона наче знову повернулась у минуле.

СОФІЯ ПОГОРІЛА, дружина загиблого в Афганістані бійця

«Я прожила все життя, а зараз відкрились старі рани для людей, яких торкнувся Афганістан. Сьогоднішня війна – це безсонні ночі, це страх, це страх за дітей. І єдине, що прошу Бога і Ігоря, який на небесах, хай молиться і хай рятує дітей і Україну».

Днем раніше за заслуги дякувала афганцям і влада міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ми дякуємо вам за вашу порядність, за той стальний характер, який загартувався там під гарячим сонцем Афганістану. Сьогодні ми можемо говорити з впевненістю, що афганці завжди були на передовій першими під час війни. Сьогодні першими ви залишаєтесь тут у мирний час. Пам’ятаємо вашу активну позицію під час подій Майдану. Дякую сьогодні за те, що частина з вас, ваших рідних і близьких беруть участь в АТО, а хто не там, хто не воює, той активно допомагає, як волонтери».

Відтак, грошові винагороди, які вручили афганцям, останні вирішили віддати сьогоднішнім бійцям. Кажуть, якщо не можуть допомогти на Сході, то хоч тут, у тилу, намагаються бути корисними. Серед тих, хто воював в Афганістані, Іван Бабій. Чоловік каже, прекрасно розуміє, бійців в АТО, сам був на їхньому місці. І якби не проблеми зі здоров’ям, не вагаючись поїхав би на Схід.

ІВАН БАБІЙ, ветеран Афганської війни

«Я всього лиш мав 22 роки, коли очолював взвод, але я не думав про свої роки, я навпаки думав, чого мене 4 роки вчили в Кам’янець-Подільському училищі, як стати корисним. Перше діло, щоби виконати свій обов’язок. Друге – це показати приклад своїм солдатам, якщо організувати так бій, щоб всі твої підлеглі, твої бойові побратими залишилися живі».

Зараз, кажуть афганці, вони усіляко намагаються допомогти хлопцям на передовій. Відтак, уже займаються придбанням з-за кордону автівки для бійців.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top