Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі відкрили барельєф Герою Небесної Сотні

У Тернополі відкрили барельєф Герою Небесної Сотні

Відтепер, входячи до головного корпусу Тернопільського кооперативного торговельно-економічний коледжу, кожен зможе побачити –  у ньому навчався наймолодший Герой Небесної Сотні. Рік тому сімнадцятирічний Назарій Войтович назавжди вписав своє ім’я в нову історію України.

ВАСИЛЬ МУЛЯРЧУК, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу :

«Всі будем сюдою проходити, будем згадувати про нього, будем згадувати про його життя. І надіюся, що це буде десь наукою для наших студентів».

Зробив пам’ятну дошку скульптор Роман Вільгушинський. Він же працював і над тернопільським пам’ятником Степану Бандері. Кошти, за словами директора коледжу, на барельєф збирали спільними зусиллями небайдужих. І додає, справа не в грошах, головне, що пам’ять про Назара збережеться. До того ж, батько Героя – Юрій Войтович, каже, син у житті був саме таким, яким його зобразили на барельєфі.

ЮРІЙ ВОЙТОВИЧ, батько Назарія Войтовича:

«Від нього завжди якась іскра така виходила. Добрий такий хлопець був, і такий він є тут зображений. (перебивка) Він любив дуже подорожувати, дуже любив. На лижах ми каталися весь час з ним. Купили собі лижі і постійно на лижах возилися. По печерах ходив. Дуже такий активний, дуже любив по природні ходити».

ПАВЛО, двоюрідний брат Назарія Войтовича:     

«Ми з самого дитинства дружили разом. Всюди були разом. Найкращий друг. Мали їхати на Майдан, він не подзвонив і сам поїхав. І таке от сталося».

Під час відкриття барильєфу відправили панахиду. Архієпископ Нестор наголосив, такі українці, як Назар Войтович та вся Небесна Сотня, мають бути для нас прикладом.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП:

«Ми повинні про них не лише пам’ятати. Але й в своїх серцях мати таку ж любов до своєї держави. Ця любов починається з кожного з нас. Так само, як і зміни в державі починаються не з президентів, не з міністрів, а з кожного з нас».

До слова, ще один барельєф Герою Назару Войтовичу, встановили у його рідному селі Травневе, Збаразького району.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top