Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі обговорювали, як надавати соціальну допомогу більш дієво

У Тернополі обговорювали, як надавати соціальну допомогу більш дієво

У Тернополі обговорювали, як надавати соціальну допомогу ефективніше. Протягом двох днів у нашому місті гостювали представники профільних управлінь з різних куточків країни. Зібралися на засідання секції Асоціації міст України з питань соціального захисту, аби проаналізувати наявні проблеми та обміркувати, що треба змінити в законодавстві, аби  допомагати більш дієво.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Проводиться за сприяння проекту USAID і американського уряду. Було відібрано місто Тернопіль, оскільки є чимало тих ініціатив, які в місті реалізовуються, які є вперше в Україні. І, власне, тому запропонували приїхати в Тернопіль, перейняти досвід, який є в Тернополі, обговорити існуючі проблеми для того, щоб спільно напрацювати, дати якісь пропозиції для Уряду, для керівництва держави, які внести зміни».

Зокрема, вважає Сергій Надал, є сенсузапровадженні адресної дотації.  Адже десятками різних пільг, які існують зараз, користуються не всі потребуючі, а державних коштів на це витрачають чимало.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Говориться про те, що є безкоштовне зубопротезне лікування, інше лікування, санаторії, профілакторії, ціла маса пільг. Є люди, які ніколи в житті цього не отримували, хоча на це держава постійно витрачає мільярди гривень з державного бюджету. Тому, звичайно, пропозиція, визначити категорії людей, які соціально незахищені, ті, які зараз стоять на обліку в управлінні соціальної політики, визначити середню заробітну плату, яка є по державі, подивитися, які кошти отримують ці люди, і різницю їм просто компенсовувати адресно з бюджету».

Міністерство і Уряд працюють над тим, щоб забезпечити максимально адресне направлення реформаторських змін у системі соцзахисту, каже директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. Перші кроки, розповідає посадовець, вже зроблено. Зокрема, це стосується житлових субсидій.

ВІТАЛІЙ МУЗИЧЕНКО, директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики України:

«Сім’ї з непрацездатних сплачували на рівні 10% від доходу, а сімї з працездатних – 15%. Тобто, не залежно від того, який розмір доходу отримує сім’я. То з 1 жовтня в нас було забезпечено індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру відсотка платежу, і побудовано таким чином, що сім’ї, які мають дохід менший, відповідно, сплачують менший відсоток від цього доходу за комунальні послуги. Сімї, які мають дохід вищий, відповідно, сплачують більший відсоток. Це забезпечує максимальну адресність».  

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top