Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Ціни на хліб зростуть
Ціни на хліб зростуть

Ціни на хліб зростуть

Зростає курс долара – ростуть ціни на продукти. Нещодавній скачок валюти не примусив довго чекати на наслідки. Вже навесні ціна на хліб сягне нечуваної за час незалежності України позначки. Прогнозують, що цей  продукт в середньому вартуватиме 9 гривень за кілограм. Адже, в структурі собівартості хліба є складники, які вже зросли в ціні, а саме: борошно та енергоносії.

ОЛЕГ  НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА:

«Енергоносії піднялися в середньому на 35%, мука в ціні піднялася на 40%. Отже, ми маємо фактори, які спричиняють разом підняття хліба в своїй вартості відсотків на 20. Отже, якщо зараз середня ціна хліба житнього сім двадцять шість копійок за кілограм, а пшеничного – сім дев’яносто п’ять за кілограм, то 20% ми можемо очікувати зростання вартості хліба».

Двадцять відсотків від сьогоднішньої вартості хліба за кілограм – це збільшення ціни приблизно на гривню п’ятдесят. Однак, для тих підприємств, котрі випікатимуть соціальні сорти хліба, держава запропонує борошно за нижчою, ніж ринкова, ціною.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА:

«Держава, механізмами аграрного фонду, здешевлює муку, для хлібопекарів, які погоджуються випікати соціальні сорти хліба. Відповідно, ми можемо добитися деякого зниження ціни, для прикладу, якщо ринкова ціна муки на нинішній день 5000 гривень за тонну, то ціна аграрного фонду, це 3760 гривень за тонну. Ця різниця в ціні дозволить добитися зниження вартості хліба на 8%».

Для всіх, або соціальний, розповідає експерт, це такий хліб, який має найпростішу та найдешевшу рецептуру. За рахунок чого і є нижчим в ціні.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА:

«Це от старі такі, от чорний хліб, білий хліб, але це старі сорти, які дозволяють якраз робити його дещо дешевшим. Зрозуміло, що цей хліб має дещо нижчі смакові властивості, чим хотілось би. Зрозуміло, ми ставимо питання і до якості випічки, але це хліб соціальний, хліб для всіх».

Тернополяни кажуть, ціни не втішні. Однак від хліба відмовлятися не збираються. Переконують, і далі підтримуватимуть українських виробників.

п. МАРІЯ, тернополянка:

«Мені дуже жалко споживача, дуже шкода, тому що я сама є підприємець і в мене є наймані працівники, яким, фактично, неможливо піднести зарплату. І, розуміючи, що їхня, їхні доходи дуже знецінилися, дуже шкода, що така ситуація, але. Я, фактично, спроможна заплатити, ну дуже шкода мені зараз тих інших людей, які залишилися на своїх зарплатах».

п. ЗИНОВІЙ, тернополянин:

«Хліб – це є наше життя. І купляти будемо при всіх. Можем обмежувати себе в чомусь іншому, а хліб будемо купляти. І я не заперечую, що він, якщо, навіть, і буде дорожчий. Якщо дорожає все, так і хліб повинен дорожати. Тим більше при, на сьогоднішній час».

До слова, наразі підприємці стримують ріст ціни хліба – незначним зменшенням ваги. Відтак, маса однієї буханки може різнитися від п’ятисот до семисот грам.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top