Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чергове засідання обласної ради проігнорувала половина депутатів

Чергове засідання обласної ради проігнорувала половина депутатів

Шосте пленарне засідання 51 сесії обласної ради повинно було відбутися 5 лютого. Незадовго до його початку у холі облдержадміністрації збираються люди у білих халатах. Розповідають: є представниками тернопільської залізничної лікарні. Територіально медзаклад знаходиться в обласному центрі та має представництва у районах.  Якщо раніше такі лікувальні установи фінансувалися з держбюджету, то тепер, через зміни у законодавстві, їх повинні утримувати територіальні громади. На сесію, кажуть медпрацівники, вирішили прийти, бо вже другий місяць не отримують зарплату та не можуть розрахуватися за комунальні послуги.

ЛЕСЯ ЛЕВИЦЬКА, голова профспілкової організації відділкової клінічної лікарні станції «Тернопіль»:

«Основна проблема в тому, що наші хворі, які лікуються і в поліклініці, і в лікарні, не будуть мати забезпечення лікувального. Нам вже погрожують відключенням комунальних платежів, відключенням світла, відключенням газу, відключенням всіх наших таких життєво необхідних ресурсів, харчування для хворих. І тому ми прийшли сьогодні під стіни нашої управи обласної, для того, щоб вирішити проблему нашого фінансування».  

Втім, що робити з цією проблемою, на сесії не вирішили. Так само, як і не розглянули ще більше 30-ти питань. 53 депутати, а це близько половини, просто проігнорували засідання. Відтак, через відсутність кворуму воно не відбулося.

«54 з рукою Любінського. Сесія все одно не правомочна».

Список депутатів-прогульників розмістили на сайті обласної ради.

Що ж до проблеми із залізничною лікарнею, то, каже міський голова Тернополя Сергій Надал, із 14 з половиною тисяч її пацієнтів в обласному центрі лікується більше 5-ти. За словами мера, на них місто вже отримало частину фінансів. Готове взяти під свою опіку медзаклад повністю. Затримка лише за обласною радою.  

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми готові прийняти лікарню повністю на утримання з міського бюджету, але просимо область: дофінансуйте різницю, ту, яка припадає на райони. Якщо ні, то місто готове віддати свою частину, тих 3 з половиною мільйони, які припадають на цих працівників, на цих пацієнтів, обласній раді, і нехай тоді обласна рада, обласна адміністрація бере їх на фінансування і утримує. Були великі сподівання, що сьогодні сесія прийме рішення. Якщо би сесія обласної ради сьогодні додала необхідне фінансування, я вже не говорю про повне фінансування, хоч частково добавити те, що на зарплату, енергоносії, – завтра ми готові зібрати сесію міської ради, прийняти її у власність міста, профінансувати».

В свою чергу, голова облради каже: проект вирішення проблеми повинна після спільного засіданняз представниками облдержадміністрації запропонувати медична комісія.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Я думаю, що обласна адміністрація, яка в виконавчій структурі влади має і департамент фінансів, і департамент охорони здоров’я, має запропонувати проект вирішення, який мають так чи інакше прийняти депутати. Чи райони мають передати субвенції, все-таки, місту Тернополю, чи  будь-який інший механізм. Про дату наступного пленарного засідання, після консультації з представниками фракцій, депутатами, вам буде повідомлено додатково». 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top