Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чи заборонять Компартію?

Чи заборонять Компартію?

Позов до Окружного адміністративного суду міста Києва, про заборону Компартії в Україні, з’явився ще в липні минулого року. Подали його Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр. Серед основних причин: пропаганда війни, порушення територіальної цілісності країни, посягання на права та свободи людини, а також заклики щодо створення воєнізованих формувань. Ці та інші факти мають підтвердження, які долучені до справи,каже начальник Головного територіального управління юстиції області. Однак, судді вирішили діяти за своїми правилами.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ,начальник Головного територіального управління юстиції області:

«18 лютого під час чергового судового засідання суддя, призначений на розгляд справи, оголосив про самовідвід, а також про самовідвід всіх суддів Окружного адміністративного суду міста Києва. Той факт, що весь склад суду всупереч Конституції і законам, у спосіб, який не визначено процесуальним порядком, відмовився від виконання своїх обов’язків відправляти правосуддя, говорить про фактичні підстави вважати, що ці судді порушили присягу. Насправді, це свідчить, що весь цей час суд підігрував КПУ».

Відповідно до чинного законодавства суддя має право оголосити самовідвід лише до початку розгляду справи, а не під час цього процесу. Едуард Кольцов каже, цей випадок є показовим та свідчить про недієвість української судової системи.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції області:

 «У зв’язку з цим, Міністерство юстиції ініціює перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про проведення перевірки та надання юридичної оцінки діям суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, щодо наявності підстав для їхнього звільнення із займаних посад. Відповідні документи уже підготовлені та передані до Вищої кваліфікаційної комісії суддів».

Що ж до справи про заборону Комуністичної партії, то Міністерство юстиції звернулося до Вищого адмінсуду України та Київського окружного адмінсуду, аби справу розглянули у визначені законом терміни.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top