Ви знаходитесь: Головна / Новини / Як працюють заклади громадського харчування і магазини у Тернополі?

Як працюють заклади громадського харчування і магазини у Тернополі?

Порушив правила – плати. Через бажання отримати якомога більший дохід власники розважальних і закладів громадського харчування, а також магазинів і кіосків, можуть, навпаки, спрацювати собі у збиток. Через часті скарги тернополян на шум, антисанітарні умови та іншу легковажність, торгові точки перевіряє муніципальна поліція.

Останнім часом в муніципальну поліцію, каже начальник управління, все частіше звертаються тернополяни зі скаргами на своїх сусідів знизу, а саме на розважальні та заклади громадського харчування. Нарікають, що музика надто гучна і випари з кухонь потрапляють у їхні квартири.

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради

«Порушення санітарних норм, громадського порядку закладів ресторанного господарства. При перевірках скарг, коли ми починаємо управлінням муніципальної поліції, виявляється, дуже часто, що окремі оці заклади ресторанного господарства працюють, перше, без дозвільних документів. І, по-друге, без заключення санепідемічної служби. З юридичної точки зору вони скоюють адміністративне порушення, яке підпадає під статтю 164 «Порушення порядку провадження господарсько діяльності. 164 статтею оформляти протоколи може міліція. І 164 розглядають суди».

Після перевірки, каже Сергій Волков, і справді виявляють певні порушення. Через які власникам торгових об’єктів доводиться платити щонайменше штраф. А щодо серйозніших мір покарання, то це муніципали вирішують спільно з міліцією та судом. Серед охочих отримати якомога більший дохід і власники незаконно встановлених кіосків. Тільки минулого року на демонтаж направили більше 140 об’єктів. Цьогоріч виявили вже 3.

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради

«Забороняється самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйонні кіоски тощо. Відповідальність за порушення вимог правил благоустрою передбачена статтею 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення і тягне накладання штрафу у сумі на громадян від 340 до 1360 і на посадових осіб і громадян, і суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700».

Легковажать законом, розповідає Сергій Волков, власники та продавці кількох місцевих магазинів. Відтак, всупереч правилам продають цигарки та спиртне неповнолітнім. А алкоголь ще й після 10 години вечора.

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради

«В кожному магазині є табличка, дітям до 18 років продавати заборонено. Дуже багато продавців не звертають на це увагу і тільки основне виручка, виручка, виручка грошова. Ніхто не звертає уваги, а після цього іде протокол».

Відтак, у минулому році за незаконний продаж алкоголю та цигарок, каже Сергій Волков, оштрафували 32 підприємців. У частини із них забрали ліцензії.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top