Ви знаходитесь: Головна / Новини / 23 лютого в Україні більше не свято

23 лютого в Україні більше не свято

Спершу 23 лютого вшановували червону, а згодом і радянську армію та військово-морський флот. Але з 1999 згідно з Указом другого президента Леоніда Кучми цей день офіційно визнали Днем захисника Вітчизни. Проте через 15 років цю дату змінили на 14 жовтня. Вже сьогоднішній гарант Петро Порошенко вирішив своїх українських захисників вшановувати та вітати у свято Покрови Пресвятої Богородиці.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України

«Абсолютно беззмістовна дата, коли війська тодішнього агресора були розбиті десь під Нарвою. А ми обрали свято Покрови Пресвятої Богородиці, наше козацьке, хортицьке, запорізьке свято, яке і буде зараз святкуватися. Але тут кожен вільний приймати своє рішення. Але державно-політичного забарвлення День 23 лютого віднині і назавжди позбавлене».

Не проти таких змін і тернополяни. Кажуть, якщо вже Україна вирішила ступити на новий шлях, то повинна іти ним до кінця.

п. ЮРІЙ

«– Так переніс, значить так треба. Рахую, що маємо жити по-новому. Ні? – Ви не проти? – Ні. Я не проти».

п. ДМИТРО

«Взагалі, все, що стосується постсовєцкого, забути раз і назавжди. Повикидати взагалі його з історії і з пам’яті, всю гидоту, яка пов’язана з СССР, забути. Святкувати це вже справа кожного, що йому святкувати».

Щодо жінок, то тут думки розділилися. Одні переконують, 23 лютого – більше не святкова дата. Інші ж кажуть, своїх чоловіків готові вітати двічі на рік.

п. МАРІЯ

«Кажуть, історії не відбереш. Все ж таки воно в історії те, що люди служили в колишній час, вони все одно святкують сьогодні. – А сьогодні будете вітати? – Ну, тих, що служили колись, будемо вітати. – А 14 жовтня? – І 14 жовтня».

Окрім великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, нагадаємо, 14 жовтня також відзначають і День козацтва. Це стало ще однією причиною перенесення Дня захисника України, йдеться на офіційному порталі Президента.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top