Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Влада і громадськість обговорили тарифи на послуги ЖЕКів

Влада і громадськість обговорили тарифи на послуги ЖЕКів

Днями відбувся круглий стіл, на якому обговорили структуру формування тарифу на послуги утримування житлового фонду та вивезення твердих побутових відходів. Серед присутніх: представники ОСББ, обслуговуючих підприємств, влади, а також – науковці. Востаннє, тарифи на вивезення побутових відходів та послуги ЖЕКів переглядали ще три роки тому. З того часу, більш як удвічі зросла вартість електроенергії та паливно-мастильнихматеріалів. Відповідно, з’явилася нагальна потреба підняти тарифи.

МИХАЙЛО ДЕРЕВОРІЗ, директор ПП «Східний масив»

«Скло, 363%, березові мітли для двірників на 187%, дошка на 163%, лампочки рівно на 200%. Тобто, така ситуація порівняно з цінами з 2011 року, тоді, коли був затверджений цей тариф».

Також, порівняно із 2011-м, зросла ціна на 164% на газ пропан, який використовують для ремонту покрівель. А, вартість ринви, кажуть, збільшилася аж на 711.

 

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Якість залежить від того, щоб підприємство працювало, хоча б з нульовою рентабельністю, це задача мінімум. А ви знаєте, що амортизація, витрати пов’язані з оновленням підприємств. Якщо є нульова рентабельність і немає прибутковості підприємства, то функціонування його під загрозою. Тому, наша задача зараз, щоб тариф з одного боку був економічно обґрунтований. З другого боку ми теж розуміємо, що населення несхвально сприймає будь-які зміни цін».

Наразі, тариф в Тернополі один з найнижчих в країні, каже, Владислав Стемковський. Коефіцієнт, який пропонують для нового, кажуть, компромісний. Плата збільшиться на 60%, від тарифу 2011-го року, хоч по розрахунках, вона мала б бути ще більшою.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Насправді, цей тариф повинен був бути корегований не з коефіцієнтом 1,6, а з коефіцієнтом 2,2 – 2,3. Але знов таки, розрахунки, які подали підприємства, які розглянуті були на тарифній комісії, ми їх трохи ще підкорегували в сторону зменшення, якщо чесно. І той тариф, який ми пропонуємо зараз, до затвердження виконавчим комітетом, це коефіцієнт 1,6».

Розмір тарифу залежатиме і від об’єму та виду послуг, які надаватимуть будинкам. Натомість, аби оплата не стала обтяжливою для сімейного бюджету, мешканцям нагадують, подбати про субсидії. Цьогоріч, систему їх оформлення спростили. Також, відтепер, ними може скористатися значно більша кількість громадян.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top