Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Вірші з фронту

Вірші з фронту

Поет, письменник і… боєць. На Сході наш земляк Борис Гуменюк ще від літа. Запевняє: пішов, не вагаючись. На нашу країну – напали, а відтак, переконаний він, кожен чоловік повинен взяти до рук зброю і йти боронити свою рідну землю, незалежно від того, якої він професії.

БОРИС ГУМЕНЮК, заступник командира батальйону «ОУН», поет, письменник:

«Моя війна особиста почалася, майже символічно, з 22 червня. Я починав свою війну в добровольчому батальйоні «Азов». Приблизно місяць я був в батальйоні «Азов». Після цього з’явилася можливість створити новий батальйон, куди мене запросили на посаду заступника командира батальйону, що я, не вагаючись, зробив, і не жалкую. Наш батальйон весь час на передовій, весь час на вогневих рубежах. Зокрема, ми дислокуємось в селі Піски, це неподалік Донецького аеропорту і, власне, міста Донецька».  

Те, що бачив там, на передовій, вилилось у кілька десятків поезій. Власне, книга, яка зібрала їх та ще кілька тематичних новел, так і називається: «Вірші з війни». Творив просто там, на фронті. Каже – це проза вимагає часу та зосередженості. Натомість вірш потребує матеріалу, якого там було більш ніж достатньо, та трохи таланту.

БОРИС ГУМЕНЮК, заступник командира батальйону «ОУН», поет, письменник:

«В мене колись була перша збірка віршів. Це, власне, були вірші. Потім в мене були три книжки прози, але я 21 рік віршів не писав. Якось так само собою склалося, що прийшли знову вірші, були відповідні історії, які хотілося озвучити, поділитися цими історіями з іншими людьми. Я почав це писати, почав записувати, зразу я це почав друкувати в себе на Фейсбуці. Воно пішло, скажемо так, в народ. Народу це сподобалося. Ну, само собою, мої друзі упорядкували, видали книжку».   

Там, на передовій, каже Борис Гуменюк, найбільше вражає героїзм наших солдатів.

БОРИС ГУМЕНЮК, заступник командира батальйону «ОУН», поет, письменник:

«Самовідданість, якої, на жаль, бракує, можливо, нашим генералам, скажемо так, військовому керівництву в Києві. А чоловіки, які знаходяться безпосередньо на вогневих рубежах, на передовій, на полі бою, в них абсолютна рішучість воювати, вибити ворога з нашої країни і, обов’язково, в цій війні перемогти». 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top