Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В березні відзначають День боротьби зі сліпотою від глаукоми

В березні відзначають День боротьби зі сліпотою від глаукоми

Серед всіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Непомітно, як правило, безболісно вона приводить до повної втрати зору. Найчастіше це відбувається внаслідок підвищення тиску в оці.

ОЛЕКСАНДР БУЯНОВ, хворий на глаукому:

«Ця хвороба, вона підступна, вона підкрадається безсимптомно. І от я в один прекрасний час почав погано бачити на праве око, ну звернувся до лікаря, мене направили сюда і тут оприділили, що у мене глаукома».

МИКОЛА ТУРЧИН, обласний позаштатний офтальмолог департаменту охорони здоров’я ОДА:

«Вторинна глаукома – це глаукома, яка спричинюється якимось захворюванням ока, наприклад там запаленням, різними іншими, ці глаукоми, їх є небагато і ми їх зразу бачимо. А от ці первинні глаукоми, які є, наприклад, відкритокутова, закритокутова і змішана. І найбільш часто зустрічається відкритокутова первинна глаукома, яка практично проходить безсимптомно, людина практично ніяких симптомів не відчуває».

Аби запобігти втраті зору, Микола Турчин каже, треба вчасно звернутися до лікаря. Рання діагностика зараз єдиний спосіб попередження важких стадій глаукоми. Адже, хвороба невиліковна, її можна лише залікувати та відтермінувати падіння зору.

МИКОЛА ТУРЧИН, обласний позаштатний офтальмолог департаменту охорони здоров’я ОДА:

«Якщо ми виявляємо глаукому в першій стадії і хворий акуратно капає ті лікарства, які ми призначаємо, акуратно лікується, відвідує лікаря, контролює внутрішній очний тиск, то ще до двадцяти років він буде бачити. Но якщо ми виявляємо це в третій стадії, то вже 80% їх сліпне зразу».

На глаукому може захворіти будь-хто. Медики застерігають, якщо при погляді на світло ви бачите райдужні кола, відчуваєте затуманення та зміни в полі зору, не втрачайте час, звертайтесь до офтальмолога.

МИКОЛА ТУРЧИН, обласний позаштатний офтальмолог департаменту охорони здоров’я ОДА:

«Людей, які мають гіпертонічну хворобу, які мають цукровий діабет – це група ризиків по глаукомі. Їм значно скоріше потрібно міряти і частіше внутрішньоочний тиск. В середньому, ми говоримо, людям після 40 років, не дивлячись на його абсолютне здоров’я, він повинен  раз в рік поміряти внутрішньоочний тиск».

ОЛЕКСАНДР БУЯНОВ, хворий на глаукому:

«Всі ми такі, шо поки нас «жарений пєтух» не клюне, як кажуть, ми не звертаємо уваги особливої на своє здоров’я, а взагалі, то так. Треба перевірятись принаймні, от я думаю, шо після 40 років, тре перевірятись хотя би раз в три роки, а краще, раз в рік»

Вимірювання внутрішньоочного тиску, огляд зорового нерва, перевірка поля зору та інші методи діагностики дозволяють своєчасно виявити захворювання. А згодом призначити лікування: медикаментозне або хірургічне, і таким чином сповільнити погіршення зору.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top