Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі відкрили вірменське консульство

В Тернополі відкрили вірменське консульство

Вірменія – країна, в якої чисельність діаспори по світі більша, аніж кількість населення в середині держави. Тільки у Тернопільській області проживає до тисячі вірмен. Упродовж тисячі років, каже посол Вірменії в Україні, два народи дружать і прагнуть зміцнювати відносини.

АНДРАНІК МАНУКЯН, посол Вірменії в Україні:

«Первая жертва на Майдане, это армянин, Сергей Нигоян. Там всего было жертв на Майдане 103 человека, из них 2 – армяне. Армяне стояли рядом с украинским народом. Я как посол, я сам был на Майдане. Я сам дал интервью журналистам, что мы все с вами, с украинским народом, будем стоять рядом с вами и будем бороться за свободу Украины, за целостность и независимость Украины».

На Тернопільщину посол Вірменії приїхав із робочим візитом. Зізнається, вже шостий рік на території України в якості посла, і за цей час встиг полюбити наш народ.

АНДРАНІК МАНУКЯН, посол Вірменії в Україні:

«Я очень сильно полюбил украинский народ. И даже, не стесняюсь говорить, после завершения моей службы, я решил остаться жить в Украине. Почему? Потому, что мне очень нравится ваша страна, мне очень нравиться ваш народ».

ІВАН КРИСАК, в. о. голови Тернопільської облдержадміністрації:

«На сьогоднішній день, нам приємно, що в нас на території міста, області, є теж вірменська громада, яка працює пліч-о-пліч з українцями, будує державу. При тому всьому, що нам досить важко, ми сьогодні знаходимо тверде плече вірмен, які працюють в нашій економіці».

В ході зустрічі представили почесного консула Вірменії у Тернопільській, Хмельницькій та Житомирській областях. Норік Геворкян вже більше 10 років живе в Тернополі і зізнається, саме це місто для нового консульства вибрали не дарма. Вже є плани та проекти, які хочуть реалізувати на Тернопільщині.

НОРІК ГЕВОРКЯН, почесний консул Вірменії у Західній Україні:

«Оскільки я дуже добре знаю Тернопіль, жив тут, і можна сказати, «состоялся» в Тернополі, я вибрав центр іменно в Тернополі, і географічно, і для мене це дуже близький край. Почесне консульство – це не тільки для вірмен, це для всіх громадян України, Вірменії».

Перший плід від співпраці вірмен та українців вже є. Окрім консульства, відкрили відновлений Зарубинський спиртзавод. Який, кажуть, був найгіршим з-поміж інших спиртових заводів області. Таким чином край отримав нові робочі місця та надходження до бюджету.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Мені, як міському голові особливо приємно, що підприємство буде зареєстроване і буде сплачувати податки саме в місті Тернополі. Для нас всіх сьогодні це особливо важливо, тому що в період економічної кризи в державі, в період війни, для нас важливо зупинити відтік інвестицій. А те, що відбувається притік нових коштів, нових ідей, технологій – це тільки позитив».

Представники вірменської делегації кажуть, якщо в нелегкі для країни часи, надходять інвестиції, то коли настане мир, їх кількість буде ще більшою.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top