Ви знаходитесь: Головна / Новини / Завтра рік, як в Україні відновили Національну Гвардію

Завтра рік, як в Україні відновили Національну Гвардію

Завтра буде рік, як в Україні відновили Національну Гвардію. Нагадаємо, Закон про її розпуск у 2000 році затвердив тодішній Президент – Леонід Кучма. Повернути повноваження військовому формуванню ж вирішують через 14 років, у час напруженої ситуації у Криму та на Сході.

Вишикувавшись на плацу, військовослужбовці спершу заспівали гімн і хвилиною мовчання вшанували своїх загиблих колег, а вже потім почали приймати вітання. Дякували за службу нацгвардійцям перші особи області, правоохоронці та священнослужителі. А ще вручали їм грамоти, відзнаки та подарунки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Згадаємо події річної давнини – початок російсько-української війни, тоді тисячі добровольців пішли на захист української держави, і першими, хто став на кордоні боронити українську державу, були добровольчі батальйони та бійці Національної гвардії. Вітаючи вас зі святом, хочу побажати міцного здоровя, благополуччя, зростання по службі, нових військових звань. Завжди повертатися здоровими, живими, неушкодженими із завдання додому до своїх родин».

Цей рік, каже командир батальйону Нацгвардії, видався для його хлопців нелегким, а саме – через постійні ротації у зону АТО. Та вони, розповідає Віктор Шершун, справились і зі Сходу повернулись без втрат.

ВІКТОР ШЕРШУН, командир батальйону Національної гвардії (м. Тернопіль)

«Рік був взагалі важким, тому що поряд з тим, що приходилося їхати для виконання завдань в зону АТО. Задачі, які стоять перед підрозділом тут, в пункті безпосередньої дислокації, їх тоже потрібно виконувати. Були ми в різних місцях, в основному в Донецькій області. Найгарячіша точка перебування особового складу була це населений пункт Мар’їнка».

Повернувшись додому, каже командир батальйону, нацгрвардійці без діла не сидять. Зараз основне завдання військовослужбовців – забезпечення порядку у місті.

ВІКТОР ШЕРШУН, командир батальйону Національної гвардії (м. Тернопіль)

«Охорона громадського порядку в місті Тернопіль, конвоювання спецконтингенту в судовій установі міста Тернопіль, це Апеляційний суд, це міськрайонний суд. Щодня хлопці виходять на службу зі зброєю».

На сьогодні жодного нацгвардійця з Тернополя у зоні АТО немає, каже військовий батальйону. Та вони готуються до чергової поїздки. Сам же Вадим у зоні бойових дій службу відбував вже двічі.

ВАДИМ БАСИСТЮК, проходить службу в батальйоні Національної гвардії (м. Тернопіль)

«Хотілося би більше часу проводити з рідними, з близькими, з сім’єю, але в зв’язку з останніми подіями в державі, дуже часті відрядження, постійні. Можна навіть сказати так, зараз, в черговий раз, знаходимося на відпочинку, готуємося до наступної ротації. Швидше всього плануємо десь на місяць квітень».

Завершили урочистості військові маршем.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top