Ви знаходитесь: Головна / Новини / Мобілізаційні повістки роздаватимуть і по місцю роботи

Мобілізаційні повістки роздаватимуть і по місцю роботи

Тернопільщина продовжує ухилятись від мобілізації. І, аби покарати небажаючих іти служити, а таких вже 26 тисяч, каже обласний військовий комісар, їхні прізвища, імена та іншу особисту інформацію розмістять у газетах.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«Загалом за 4 чергу мобілізації, на жаль, планове завдання по Тернопільщині виконане на 50 відсотків всього-на-всього. Щоб ви розуміли, що було розділено перший етап, другий етап, то тепер, щоб не розділяти, загалом поки що виконано на 50 відсотків. Крім Кременецького, Шумського, Збаразького, Лановецького районів, в усіх решта районах, населених пунктах, містах оповіщення, збір і поставка військовозобов’язаних здійснюється на неналежному рівні».

Тернополяни намагаються усіляко уникнути мобілізації, каже військовий комісар, – вони або не відчиняють дверей, або ночують не вдома, або ж рідні обманюють про їхнє місцезнаходження. Зважаючи на це, каже міський військовий комісар, повістки тепер роздаватимуть не лише за місцем прописки.

СЕРГІЙ ГАВРИЛЮК, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військкомату

«Зараз ми проводимо роботу по оповіщенні по місцю роботи. Це тоже один з методів оповіщення. Людина вважається оповіщена не тільки, коли їй вручили повістку, а людина вважається оповіщеною тоді, коли керівник підприємства в усній формі довів до військовозобов’язаного: «Товаришу Іванов, вас викликають у військовий комісаріат». Це людина вважається оповіщеною».

А ті керівники установ, які умисне не оповістили працюючих у них військовозобов’язаних, каже міський військовий комісар, обов’язково нестимуть відповідальність.

СЕРГІЙ ГАВРИЛЮК, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військкомату

«Згідно з Указом Президента України «Про проведення часткової мобілізації», відповідно до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок, військову службу» оповіщення покладається не на працівників військового комісаріату, а на керівників підприємств, установ, організацій, керівників селищних, сільських, міських рад».

Інша справа ті, хто свій громадянський обов’язок виконав і вже не один місяць служить у зоні АТО. Для них, каже помічник військового комісара, передбачена низка фінансових винагород.

РОМАН ТРОЯН, помічник військового комісара з правової роботи

«Під час проходження служби військовослужбовцями на контрактній військовій службі, а також військовослужбовцями, які проходять під час мобілізації службу, штрафні санкції, зобов’язання і інша пеня за кредитами не сплачується. Вони звільняються від сплати даних зобов’язань. Також даним законом визначається, що військовослужбовцям після звільнення з військової служби, тобто по демобілізації, сплачується одноразова грошова допомога».

Зобов’язав Міністр оборони України виплатити й інші винагороди бійцям АТО.

РОМАН ТРОЯН, помічник військового комісара з правової роботи

«За безпосередню участь в АТО військовослужбовцям виплачується винагорода у розмірі стовідсоткового місячного грошового забезпечення, але не менше як 3 тисячі гривень на місяць. Винагорода також виплачується під час перебування на стаціонарному лікуванні після поранень, травм, отриманих під час АТО. Також за виконання успішного бойового завдання їм виплачується винагорода, які підтверджуються відповідними документами. Зазначеним військовослужбовцям виплачується додаткова винагорода за знищення ворожої техніки».

Матимуть бійці АТО, кажуть у військкоматі, також пільги на оплату комунальних послуг, а ще певні знижки на курортні путівки.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top