Ви знаходитесь: Головна / Новини / Молодь заспівала український гімн

Молодь заспівала український гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля…» – ці слова сьогодні знає кожен. А більш як 150 років тому поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький, скоріше за все, і не підозрювали, що їхнє творіння не одну сотню років супроводжуватиме українську націю. Вперше такою, як вона є, пісню виконали у 1865 році. Офіційно ж музичну редакцію гімну ухвалили у 1992, а в 2003 із незначними змінами Законом України затвердили його текст.

ВОЛОДИМИР БРОСЛАВСЬКИЙ, начальник відділу у справах молоді ТНПУ ім. В. Гнатюка

«150 років українці вже під цим гімном фактично борються за свою незалежність, становлення і кращий добробут. Було декілька версій відносно того, яка пісня мала би бути гімном України. Але останні події і боротьби за незалежність, і становлення незалежності, і оце протистояння, яке відбувається на Сході України. І гімн вже настільки освячений кров’ю, що просто немає можливості і потреби розглядати іншу версію».

Аби відзначити пам’ятну дату в історії України, місцева молодь виконала гімн у своїх навчальних закладах. До акції долучилися студенти педагогічного вишу.

РУСЛАН КУЦИК, студент історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка

«Хочемо дійсно показати, що ми єдині. І ми ніколи не будемо нероздільні, як не раз наголошують наші вороги. І от сьогодні оця акція спрямована саме на це, на піднесення патріотичного духу. Щоб ми зрозуміли, що все ж таки українці – це велика нація».

У 150 річницю український гімн виконували і тернопільські гімназисти. Кажуть, роблять це щопонеділка. Та сьогодні особливий день.

МАКСИМ ГОРІШНИЙ, учень Тернопільської української гімназії ім. І. Франка

«Кожен справжній українець повинен розуміти саму суть цього гімну. Він не повинен його співати просто як пісню. А саме в нашому українському гімні є свій конкретний сенс. Українська нація одна з самих древніх, з найстарших. Враховуючи останні 300 років, українці не мали своєї держави. І врешті ми маємо змогу її створити».

150 річниця з дня першого виконання українського гімну співпала і з іншою видатною датою.

АЛІНА ОЛІХОВСЬКА, учениця Тернопільської української гімназії ім. І. Франка

«Сьогодні 200 років з дня народження Вербицького, композитора, який написав музику до нашого гімну».

Свої символи потрібно знати та шанувати їх, каже молодь. До того ж, такі акції об’єднують і надихають.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top