Ви знаходитесь: Головна / Новини / Міліція стає більш ефективною, – Антон Геращенко

Міліція стає більш ефективною, – Антон Геращенко

Реформування правоохоронних органів – це процес тривалий, втім, міліція вже стає більш ефективною, каже народний депутат, радник Міністра внутрішній справ України Антон Геращенко. Днями посадовець відвідав Тернопільщину, де, зокрема, зустрівся і з журналістами. Прийняття закону про поліцію, каже Антон Геращенко, заплановане на квітень-травень. Наразі ж деякі підрозділи МВС розформовують чи об’єднують з іншими – аби позбутися паралельних структур. Скорочення штатів, вважає Антон Геращенко, дозволить підвищити зарплатню. Водночас, переконаний посадовець, це допоможе запобігти корупції в правоохоронних органах.

АНТОН ГЕРАЩЕНКО, радник Міністра внутрішніх справ України:

«Ви знаєте, що в нас реформується УБОЗ. Ліквідується паралельна структура керівництва міліції, коли був УБОЗ, був карний розшук, був відділ по боротьбі з економічними злочинами, які дублювали, фактично, одне одного. Також ми ліквідували транспортну міліцію. Ми ліквідували ветеринарну міліцію, в якій було 400 співробітників на всю країну, які отримували зарплатню, пенсії, інші соціальні виплати, малася ціла низка керівників, але незрозуміло, чим вони займалися. За весь 2014 рік – аж 2 карні справи з питань порушення ветеринарного законодавства».  

Також, каже Антон Геращенко, розпочався процес формування нової патрульно-постової служби в місті Києві.

АНТОН ГЕРАЩЕНКО, радник Міністра внутрішніх справ України:

« Повинен проект запрацювати в червні. Із 30 тисяч бажаючих відібрано 2 тисячі, які зараз навчаються з залученням грузинських та американських фахівців з питань підготовки спеціалістів для патрульно-постової служби. Зроблено високий рівень заробітних плат, від 6 до 8 тисяч гривень відносно інших співробітників міліції. Ми їх збираємося забезпечити всім – транспортом, запчастинами до цього транспорту, пальним, інформаційними системами, планшетами».  

В другій половині року, після того, як цей проект запрацює в столиці, мають намір реформувати ППС у містах-мільйонниках, каже посадовець. І у 2016 такий процес піде на місцевий рівень.

Не оминув увагою нардеп і нещодавно прийнятий Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд». Він, фактично, вносить зміни до десятка інших нормативних актів. Основне, що є в цьому законі, вважає Антон Геращенко, це те, що приблизно 9 тисяч суддів будуть змушені  пройти переатестацію і підтвердити свою кваліфікацію.

АНТОН ГЕРАЩЕНКО, радник Міністра внутрішніх справ України:

«Я хочу сказати, що якщо хтось заявляє, що, ось, ми заплатимо гроші, там, 50-100 тисяч доларів, і нас переатестують – цього не буде. Тому що кожний депутат від «Народного фронту» по своїй області буде цікавитися роботою цієї комісії, і перевіряти, як вона працює, і як судді проходять переатестування».

Також, каже нардеп, розробив проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність для осіб, які організовують мітинги на платній основі, пропонуючи людям гроші чи якісь інші матеріальні блага.

АНТОН ГЕРАЩЕНКО, радник Міністра внутрішніх справ України:

« Чому я вважаю, що це є кримінальний злочин? А тому, що є право громадян на добровільні мітинги, гарантоване Конституцією. А платити гроші за те, щоб зібратися – це порушення цього права. Це є підкуп. Так само, як це підкуп виборців. Можу також сказати, без зайвої скромності, що саме я є ініціатором внесення змін до Карного Кодексу, що відповідальність повинен нести не тільки той, хто підкуплює виборців, а й самі виборці». 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top