Ви знаходитесь: Головна / Новини / Науковці та законотворці шукали шлях до євроспільноти

Науковці та законотворці шукали шлях до євроспільноти

Про те, що Україна вибрала Європу, мова вже не йде – українці це довели великою ціною. Однак, актуальним стало інше: що робити українцям, аби стати європейською правовою державою? Відповідь взялися шукати як молоді, так і досвідчені науковці. Проректор з наукової роботи ТНЕУ вважає, почати треба з реформування діючих законів.

ЗЕНОВІЙ-МИХАЙЛО ЗАДОРОЖНИЙ, проректор з наукової роботи ТНЕУ:

«Якщо ми хочемо жити за європейськими цінностями, то і повинні реформувати наше законодавство так, як це має місце в Євросоюзі. Це стосується необхідності реформування, проведення конституційної реформи. Виникла необхідність реформування і в судовій реформи. Необхідно провести певні зміни і в податковому кодексі, в адміністративному кодексі. Необхідно в бюджетному кодексі провести певні зміни».

Важливо, аби ці зміни, каже Зеновій Задорожний, відбулися за участі громадськості. Аби рухатися в напрямку правової держави, необхідна допомога ззовні. Для цього на конференцію запросили міжнародних фахівців із Польщі, Німеччини та Америки.

ОЛЕНА САЙТЗ, віце-президент Міжнародної Культурно-Освітньої Асоціації в  Чикаго:

«Ми тепер з такою доброю місію були тут, я мої члени правління нашої організації. Заснували нову професійну організацію для працівників вищої школи, Україно-Американська асоціація працівників вищої школи. Мені би хотілося залучити, просити долучитися всіх, хто має потенціал, енергію, бажання, працювати, не тому, що це Америка. Тому, що  вся наша чудова молодь сьогодні повинна інтегрувати в глобальне суспільство професійне і я думаю, що в України є чудовий шанс сьогодні стати на рівні з усіма країнами».

Представник законодавчої гілки влади в Україні, народний депутат Роман Заставний каже, починати зміни можна вже у стінах вишів. Адже там варто напрацьовувати реформи, які необхідні українському законодавству. Обранець зазначив, що готовий ініціювати конкретні проекти у стінах Верховної Ради.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Це перший раз в історії українського парламенту, де український парламент прийняв абсолютну більшість законів, які сам згенерував, які сам висунув, які сам розглядав, які розробляли в комітетах, фракціях, формувалися в різних експертних середовищах. Сьогодні, дуже важливим є те, щоб ці наукові праці, які ви описуєте, кандидатські, докторські не просто лягали на полицю і не лягали зверху припадали пилом. Дуже важливо, щоб вони виливалися в практичні реалізації проекту, прийняття конкретних законів».

Учасники пообіцяли зібрати та узагальнити свої пропозиції, щоб українські законотворці взялися за їх втілення.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top