Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Архикатедральному соборі знову запрацює годинник

На Архикатедральному соборі знову запрацює годинник

До Великодня тернополян очікує оновлення. На Архикатедральному соборі знову запрацює годинник. На архівних світлинах фасаду, чітко видно чорний циферблат, розміщений на південній вежі. Ще у ХІХ столітті, годинник відбивав тернополянам час і був своєрідним пульсом міста. Під час Другої світової війни, коли радянські війська з гармат обстріляли фасад храму, годинник також був знищений. А коли реставрували споруду, міські куранти не відновили. Зараз, місто знову матиме змогу щогодини чути і бачити часомір на Катедрі. За ініціативи тернопільський активістів, пам’ятку вже робить одна з польських фірм, яка виготовляла годинник для краківського замку. Наш, кажуть,  буде  діаметром один метр шістдесят сантиметрів.

ОЛЕГ ГОЛОВЧАК, голова спілки архітекторів Тернополя:

«Який циферблат буде, це вже питання, будем дивитись, скорше всього, схиляємся, шо білий має бути, щоб сприймався він з далеких точок сприйняття».

Розмістять годинник знову на південній вежі.  Як і в давнину, буде три циферблати. Вони виходитимуть на майдан Волі та у сторону вулиць Петра Сагайдачного та Йосипа Сліпого.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top