Ви знаходитесь: Головна / Новини / На випадок надзвичайної ситуації треба спакувати рюкзак безпеки

На випадок надзвичайної ситуації треба спакувати рюкзак безпеки

Рюкзак безпеки або ж тривожна валіза – хто-як це називає. Але найважливіше – що у такій сумці повинні зберігатись речі, які стануть у нагоді при виникненні надзвичайної ситуації. Вона, кажуть спеціалісти, може і не знадобитися, тому завчасно панікувати не варто. Проте підготуватись все ж слід.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника УДСНС в області з питань зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю

«Це може бути звичайна сумна чи рюкзак, до якої бажано покласти копії важливих документів у водонепроникній упаковці, гроші, запас їжі на декілька днів, ліхтарик, аптечку першої необхідності, одяг, продукти харчування».

Гроші повинні бути у різних валютах. Усі запаси, радять спеціалісти, з собою брати не варто. Проте коштів, кажуть, має вистачити на деякий період. Та чи не найважливіше у рюкзак, кажуть волонтери, потрібно покласти медикаменти.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«Якщо в хаті є люди, які хворіють, мають якісь хронічні хвороби, тобто в хаті є астматик, умовно кажучи, і йому життєво необхідні якісь препарати, обов’язково взяти їх, обов’язково взяти заспокійливе. Жарознижувальне обов’язково, знеболююче. Я би казала брати кровоспинне, анальгін, ібупрофен, звичайні шлункові препарати. Якщо є можливість препарати для очистки води, активоване вугілля».

Окрім перелічених надзвичайниками речей, у рюкзак, кажуть волонтери, можна також покласти спальники чи намет. Головне, аби після усього вміщеного в наплічник, людина могла вільно та швидко пересуватись. А тим, у кого старші батьки чи маленькі діти, розповідає Лілія Мусіхіна, у рюкзак доведеться спакувати ще кілька речей.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«В першу чергу, як мама, як людина, в якої теж є дитина, не забудьте про іграшки. Хай вона буде дрібничкою, вона для вас не відіграє абсолютно ніякої ролі, але для того, щоб заспокоїти дитину і впевнити її в тому, що не все так страшно, не все так погано, і все це тимчасово і скоро минеться. Це дуже важливо насправді. Також для когось дорога бабуся в хаті віруюча, так, вам буде тяжко тягнути ту Біблію, але візьміть її з собою. Тобто те, щоб заспокоїти людей».

Важливо подбати і про зручний одяг, кажуть спеціалісти. Найкращим у цьому випадку стане військовий, він теплий і комфортний.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер

«В таких умовах все-таки варіант багатошаровості військового одягу він себе виправдовує. Коли ти одягаєш камуфляж, ти вже розумієш, що ти впринципі частково військовим і можеш бути мішенню. Якщо камуфляж, то це таки дуже нейтральний, може бути подібний на мисливський одяг. Зараз є такі варіанти».

Складаючи такий рюкзак безпеки, застерігають спеціалісти, головне не панікувати. А підготувати себе та своїх рідних до можливих надзвичайних ситуацій.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top