Ви знаходитесь: Головна / Підсумок дня / На Руській, 19 знову гаряче

На Руській, 19 знову гаряче

У грудні 2014-го мешканці будинку на вул. Руська, 19 вийшли на захист своєї прибудинкової території. Тоді на їх подвір’ї підприємець взявся зводити металеву конструкцію для торгівельної точки. Люди такому сусідству були не раді і власним спротивом змогли завади будівництву. Однак, пройшло кілька місяців й історія повторилася.

НАТАЛЯ КРОХІНА, мешканка будинку на вул. Руська, 19:

«Раніше на цьому місці нічого не було. Трішечки в іншому місці була структура металева теж. А тепер їм стало, напевно, мало цієї території, вони вирішили розширитися і сказали, що в них до квітня місяця є дозвіл на цю будівлю. І вони говорили, що це волонтерський центр. Тепер вже прийшли вони вдруге і сказали, що це вже не волонтерський центр, а буде випічка, хлібовипічка, от таке. Це є єдиний сквер в місті, не в місті, вибачте, в центрі, де є діти можуть прийти, тут є дитяча площадка».

Натомість, підприємець, який зводить кіоск, пояснює, всі необхідні дозволи  для цього має.

ОЛЕКСІЙ КАЙЗЕР, орендар ділянки:

«Ми тут будували, маєм всі дозвола, розібрались, все законно..».

Керівник міського осередку громадської організації «Самопоміч» каже, в законі є механізм захисту прибудинкової території. Якщо вона належить жителям будинку, то без їх дозволу будівництво не можливе.

АНДРІЙ ГРИЦИШИН, керівник міського осередку ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Якщо дане будівництво таки знаходиться в межах прибудинкової, то однозначно, шо згідно Закону, будувати тут не можна. Будувати можна, але на це потрібно згода 90%  хоча би мешканців будинку».

Втрутилися в конфлікт і правоохоронці, кажуть відкрили кримінальне провадження й звернулися до підприємця, аби той призупинив будівництво.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВС України в області:

«Я вам офіційно говорю, значить матеріали надані слідчим управлінням, проведено розслідування, надані на скасування рішення до прокуратури, прокуратура підготувала позов до суду. Я вас попереджую, якщо ви побудуєте тут зараз тимчасову споруду і рішення суду потім буде не у вашу користь, ви зрозумієте, які будуть наслідки. Ваша та вся споруда просто буде напрасна. Значить, в нас є, на сьогоднішній день, достатньо підстав для того, щоби зараз визначити про те, що тут незаконно здійснюється ця забудова. І ми це доведемо».

Міський голова Тернополя пояснює, підприємець порушив дозволені межі встановлення тимчасової споруди типу «павільйон». Адже, ще з 2006 року в центрі міста, поруч з вул. Руська, 19, було визначено місцезнаходження кіоску, який не має займати прибудинкову територію.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ще 20 грудня в управління муніципальної поліції в міську раду отримали перші скарги від громадян, що якийсь невідомий суб’єкт господарювання ставить якийсь об’єкт на прибудинковій території. Вже тоді наші служби зобов’язали його припинити будь-які роботи. Вчора, я знаю, знову ж таки, що цей суб’єкт намагався знову там встановити якийсь об’єкт. Туди були зразу направлені працівники управління містобудування, які ще раз роз’яснили підприємцю, що він не має права там встановлювати і він має місце на встановлення зовсім інше. І тому, будь-яке встановлення об’єкту на прибудинковій території є незаконним і воно буде не допущено».

Наразі, процес зведення конструкції підприємець призупинив.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top