Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині почастішали випадки земельних злочинів

На Тернопільщині почастішали випадки земельних злочинів

Правопорушення, здійснені кількома працівниками обласного Держземагентства, прокуратура розцінює як кримінальні. Відтак, керівнику одного з відділів установи висунули підозру через зловживання владою. Справу держслужбовця обласна прокуратура скерувала до суду.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області

«Ще в 2012 році цей посадовець погодив кадастровий план технічної документації на земельну ділянку, розташовану в регіональному ландшафтному парку «Загребелля», у якому (у кадастровому плані – авт.) він зазначив неправдиву інформацію щодо цільового призначення цієї земельної ділянки. Внаслідок цих протиправних дій посадовця із земель державного лісового фонду вибула земельна ділянка, площею 2,5 га, і вартість її складає 8 млн 107 тисяч».

В другій справі задіяний керівник іншого відділу обласного Держземагентства, проте вже колишній. Йому прокуратура висунула підозру через службову недбалість. За словами Юрія Гулкевича, посадовець незаконно передав у власність землю, яка належить сільській раді. Та на цих справах, каже обласний прокурор, земельні правопорушення не закінчуються.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області

«Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом чинення посадовими особами однієї з сільських рад Заліщицького району та керівником відділу Держземагентства в області. Передали земельну ділянку, на якій була розташована пам’ятка археології. Ще є провадження щодо погодження проекту землеустрою і відведення у власність земельної ділянки, площею 0,64 га, розташованих на території Ступківської сільської ради».

По двох останніх справах відкрили кримінальні провадження. Розглядають, каже обласний прокурор, не лише земельні правопорушення. Відтак, протягом січня та лютого до суду було скеровано 12 обвинувальних актів, які стосуються корупції. 15 осіб притягнули до відповідальності.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області

«Серед притягнутих до кримінальної відповідальності осіб є 4 державних службовців, це керівники підрозділів виконавчої та реєстраційної служб, 1 керівник підрозділу обласної державної адміністрації, яка незаконно привласнила бюджетні кошти, 2 міліціонери, 1 податківець, 3 посадовці органів місцевої влади, лікар медико-соціальної експертної комісії і ряд працівників юридичних осіб публічного права».

Ще 11 кримінальних проваджень щодо корупції, розповідає Юрій Гулкевич, на даний час розслідують і найближчим часом передадуть до суду.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top