Ви знаходитесь: Головна / Новини / Правовий та соціальний захист бійців АТО
Правовий та соціальний захист бійців АТО

Правовий та соціальний захист бійців АТО

Як отримати статус учасника бойових дій, статус добровольця, пільги, виплати та які документи для цього необхідні – це далеко не повний перелік питань, відповіді на які зібрали в одному посібнику. «Правовий та соціальний захист бійців АТО» містить всю необхідну для воїнів та ветеранів інформацію. Адже, як розповідають волонтери, чимало бійців не знають своїх прав.

ЗЕНОВІЙ ГЛАДЧУК, упорядник посібника:

 «Я як юрист зробив підбірку законодавства, яке стосується якраз бійців АТО, їхнього правового в першу чергу захисту, так само соціального захисту. Тобто,що держава повинна, і що повинні отримувати люди. Сама ідея, чому воно так виникло, тому що я їздив і в Попасну, і в Лисичанськ, і тоже в Дебальцеве, і у Вуглегірськ, коли ще вони були під контролем, скажем, України. І багато хлопців задавали питання, а от це як, це як». 

Невдовзі, планують запустити веб-ресурс, на якому буде електронна версія посібника. Однак, наразі, видрукували близько 100 екземлярів, частину з них вже роздали. Упорядники кажуть, підготували корисну інформацію не лише для бійців, а й для їх родин та волонтерів.

ОЛЕКСІЙ ЛЕВЕНЕЦЬ, засновник благодійного фонду:

«Родини, родини постраждалих, поранених. Ця інформація потрібна для всіх, оскільки безліч всяких дозволів, довідок і доручень треба зібрати, щоб людина змогла отримувати ту допомогу, яка гарантується державою, при пораненні, при лікуванні, при протезуванні. Там дуже-дуже багато є таких нюансів. Якщо зараз мобілізується 50 тисяч, то це 50 тисяч потенційних людей, яким потрібна ця інформація».

В середньому, вартує однин примірник 3,50. В планах випустити принаймні тисячу. Однак, кажуть активісти чим більше, тим краще. Для цього потрібні немалі кошти. Тому, небайдужих тернополян, які готові допомогти, просять відгукнутися. Звертатися можна в інформаційний пункт фонду «Вірую», що у кіоску на вул. Сагайдачного  або за номером 067 679 05 70.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top