Ви знаходитесь: Головна / Новини / Презентували чергові реформи у сфері державної реєстрації

Презентували чергові реформи у сфері державної реєстрації

Міністерство юстиції продовжує реформи, мета яких полегшити громадянам процес збору документів та виключити корупційну складову. Через скарги людей на численні черги у службі держреєстрації, Мін’юст пропонує проекти, які мають вирішити цю проблему.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник управління юстиції Тернопільської області:

«На державного реєстратора покладено дуже багато обов’язків пов’язаних з використанням паперових носіїв інформації, розгляду заяв, відписок, відмов і так дальше. Для того, щоб ці всі процеси були на багато спрощені, щоб не було черг, не було, взагалі, ніяких проблемних питань у спілкуванні пересічного громадянина з державним реєстратором, Міністерством юстиції, в рамках реформування, розроблено два пілотні проекти, які вже діють в декількох регіонах».

Перший пілотний проект під назвою «Екстериторіальність», надає можливість подати документи в реєстраційну службу з будь-якого міста України. Нововведення випробовують у Київській та Вінницькій областях, в перспективі вони мають охопити всі регіони. Другий проект – «Модельний офіс», суть якого полягає у розподілі функцій на фронт та бек-офіси.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник управління юстиції Тернопільської області:

«На першому етапі планується запровадити нові електронні сервіси. Скоріше всього це буде полягати, що людині не обов’язково приходити в реєстраційну службу, вона за допомогою електронного листування буде подавати відповідний запит і буде отримувати відповідь теж в електронному вигляді. У сфері державної реєстрації бізнесу отримання електронного витягу, довідки без електронного цифрового підпису. На даний час можна отримати довідку, але треба мати в установленому порядку зареєстрований особистий електронний підпис».

На другому етапі реформування Мін’юст передасть функції з держреєстрації прав та бізнесу органам місцевого самоврядування, нотаріусам та банкам. Після набрання чинності реформ, планують запровадити відповідні електронні сервіси, які на половину розвантажать роботу держреєстраторів та зменшать до них черги.

ЛЮДМИЛА ГЕТЬМАН, гол. спец. відділу держреєстрації речових прав на нерухоме майно управління державної реєстрації:

«Людині не потрібно буде два рази йти в реєстраційну службу або в ЦНАПи. Людина приносить документи, а вже витяг вона зможе отримувати в себе вдома, відповідно, в своєму комп’ютері».

Що ж до оскарження рішень реєстраторів, то нові зміни дадуть змогу громадянам звертатися спочатку не в суд, як раніше, а до спеціалістів в головне управління юстиції. Там рішення можуть скасувати і повернути на розгляд знову.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top