Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Підприємства, які вивозять сміття, просять підняти тарифи

Підприємства, які вивозять сміття, просять підняти тарифи

Теперішні тарифи на вивезення побутових відходів встановили  ще у 2011-му. Тоді пальне коштувало 8-9 гривень. Директор одного з найбільших підприємств-перевізників сміття у місті каже, на машину в день потрібно 100-120 літрів палива. Для збору відходів виїжджає 6-7 автівок. А вартість пального сьогодні зросла втричі.

ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»:

«Гума, на колеса, то ми брали, тисячу вісімсот. То була звичайна, китайська гума, вона витримує, найдешевша. Бо тут, все одно, півроку і треба міняти, тисячу вісімсот. А зараз вже, от є, якшо потрібно, можна показати, от прислали нам прайс, найновіші ціни. Станом на 12.02.15 року, компанія, з якою ми працюємо роками, і вона найдешевша, 7889».

За словами Василя Орденаса, збільшилися видатки на мастила й запчастини. До того ж, тернополяни боргують за послуги підприємства. А це, станом на перше лютого, більше мільйона двохсот тисяч гривень. Особливо, каже, кількість боржників зросла за останній місяць.

ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»:

«І ціни, і непроплати, і воно все може привести до того, шо і буде свалка куди возити, і буде чим, а не буде за що, і чим возити, і ким».

Василь Орденас пояснює, зараз тарифи на вивіз відходів у Тернополі є найнижчими в Україні. Навіть якщо вартість зросте на запропоновану ними суму, цей показник збережеться.

ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»:

«Якщо в нас на сьогоднішній день діє за вивіз 22,29 гривень за куб сміття, то ми подали, щоб розходили на 35,70 без ПДВ. Ну з ПДВ, воно буде 42 гривні 80 копійок. І залежно від кількості прописаних людей, шо проживають, то є воно плата. В нас зараз ми маємо 4,17 за чоловіка, а ми подали розрахунок на 6, 51 з чоловіка».

Якщо тарифи переглянуть, то вартість послуги для однієї особи зросте приблизно на 2 гривні. Мешканців міста така перспектива не втішає.

п. МАРІЯ:

«Та якби пенсії нам хоч чуть-чуть підняли. За тисячу гривень пенсії, як можна жити дальше?!»

п. СОФІЯ:

«Все піднімають вже, то-то страшне, газ настільки. А так як я пенсіонер, то дуже тяжко, тисяча сто пенсії. Тамтой місяць ми заплатили 625. Ну той місяць так вже трохи економили, то 515 до уплати. А як всьо подорожало вже з першого квітня, то, то взагалі, я не знаю. Прийдеться всьо виключати, дуже економити».

Наразі, розрахунки підприємства-перевізники передали тарифно-кваліфікаційній комісії. Якщо там їх схвалять, далі справа за виконавчим комітетом Тернопільської міської ради. Саме він має вирішити, чи платитимуть городяни за вивезення сміття більше.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top