Ви знаходитесь: Головна / Новини / Рік роботи Прем’єра Яценюка

Рік роботи Прем’єра Яценюка

Вже рік Україна живе із новою владою. Діючого Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка призначили вкінці лютого 2014-го. Чи вдалося за цей час Главі Уряду змінити державу? Якщо так, то як саме, ми спробували з’ясувати, готуючи наступний сюжет.

Рік тому його призначили Прем’єр-міністром України. Після влади Януковича наша держава переживала далеко не кращий період. Як сьогодні оцінює тодішній стан України народний депутат Роман Заставний, Яценюку дісталася економічно та політично зруйнована країна у стані війни. Не варто забувати й про енергетичні проблеми.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Ці всі фактори наклалися і достатньо незручно, в один і той самий період треба було ці всі проблеми вирішувати одночасно. Тобто Прем’єру, напевно, просто не пощастило. А ще достатньо відповідально і саме молода команда, яку очолює Прем’єр, можливо, і зможе в короткий період часу подолати ці всі проблеми».

Та все ж, попри кризу, держава вистояла. А також стала втіленням певних реформ. Візьмемо, зокрема, енергетичну залежність від Росії. Аби усунути цю проблему, Яценюк активно перейшов на поставки газу з інших країн, наприклад, зі Словаччини.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Вирішена буквально за один рік. Якби вона такими темпами вирішувалась попередні 20 років, ми би мали зовсім іншу державу і не мали б жодної залежності, були би повністю забезпечені своїми енергоресурсами. Вирішена політична криза: є абсолютно добра співпраця між Прем’єром, Президентом і Верховною Радою. Це та співпраця, яка дає можливість розвиватися і здійснювати реформи в українській державі. Я думаю, що так само дуже важливим фактором є дерегуляція економіки. Це, ми говоримо, децентралізація влади».

Згадати варто напрацювання в напрямку адміністративної реформи. Якби ці зміни почати з перших років незалежності України, вважає Роман Заставний, сьогодні було б менше чиновників, якісніші  склад рад та управління громадами. Результат від тих реформ, які починаються зараз, ймовірно, буде помітний через один, два, а то й п’ять років. Але ми повинні розуміти їхню необхідність.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top