Ви знаходитесь: Головна / Новини / Спростили процедуру реєстрації прав на земельні ділянки

Спростили процедуру реєстрації прав на земельні ділянки

Провідні нотаріуси Тернопільської області та представники Держземкадастру зібралися за круглим столом, щоб обговорити деталі змін до Закону «Про нотаріат». Ними передбачено спрощення процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного управління юстиції Тернопільської області:

«Також нотаріус під час вчинення нотаріальних дій, щодо земельної ділянки, або здійснення державної реєстрації речових прав на земельну ділянку, здійснює пошук у Державному земельному кадастрі відомостей про зареєстровану земельну ділянку, та за його результатами за допомогою програмного забезпечення теж Державного земельного кадастру формує витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який підписує та посвідчує печаткою нотаріуса».

Едуард Кольцов пояснює, прийнятий закон дозволить більш ефективно наповнювати Держреєстр прав даними про права власності на земельні ділянки, які виникли до 1 січня 2013 року. Так ці послуги стануть більш якісними та доступними для фізичних і юридичних осіб.

ТЕТЯНА ВОВК, начальник відділу з питань нотаріату Головного управління юстиції в області:

«Коли до нотаріуса звертається людина щодо оформлення спадщини. На приклад, помер чоловік і прийшла дружина, яка хоче оформити земельну ділянку. Перше потрібно було йти брати оцінку на дану земельну ділянку, звертатися до Державного земельного кадастру, щоб отримати витяг. На сьогоднішній день, коли вже закон вступить в законну силу, нотаріус буде вчиняти сам. Тобто він заходить в Державний кадастровий реєстр, отримує витяг, якщо земельна ділянка є зареєстрована і зразу ж оформляється свідоцтво про право на спадщину на ту дружину».

Зараз даний Закон знаходиться на підписанні у Президента України. Після того його опублікують в офіційних виданнях і він вступить в дію. Однак, пояснює Тетяна Вовк,  практично документ почне діяти через 3 місяці.

ТЕТЯНА ВОВК, начальник відділу з питань нотаріату Головного управління юстиції в області:

«Але в Законі є прописана норма, що порядок доступу до Державного реєстру кадастрів, має бути розроблений Кабінетом Міністрів. І це є на протязі трьох місяців. Як тільки Кабінет Міністрів розробить даний порядок, і нотаріуси зразу ж будуть підключені до цього реєстру і зможуть вчиняти дії безпосередньо».

В управлінні юстиції кажуть, це перший реальний крок до вдосконалення та спрощення процедури реєстрації прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top