Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тарифи на комунальні послуги можуть зрости

Тарифи на комунальні послуги можуть зрости

Щомісяця за вивезення сміття один тернополянин платить 3 гривні 47 копійок. Та цього мало, вважають підприємці. І пропонують переглянути тариф на їхні послуги. Обґрунтовують це зростанням цін на пальне та необхідні матеріали.

ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»

«Одне колесо китайське те, що тариф показував по 4,370 , то сьогодні от прислали 7,899. Останнє масло, я брав його десь тиждень тому, я заплатив за бочку 200 л 19 тисяч. І зараз ті ціни, які ми пропонуємо, вони все одно лишаються найдешевші по всіх містах України».

БОГДАН ГЕВКО, представник ПП «Екотерн»

«Вагомою, дуже вагомою складовою того тарифу є, наприклад, амортизація того самого контейнеру. Так, як всі контейнера в нас тепер європейського зразка, то вартість такого контейнеру приблизно, якщо нового брати в районі 600 євро, якщо взяти б/ушний контейнер – 170 євро. Пластикові контейнери десь коштують десь в районі 220 євро. Ну, і так само запасні частини. Машини, як правило, в нас «Мерседеси». Запасна частина, що коштувала, наприклад, взяти тяга в районі 8 тисяч гривень, тепер коштує 17 тисяч гривень».

Запропонували підприємці тариф 6 гривень 67 копійок. Чи є він виправданим, з’ясовували у міському управлінні ЖКГ.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Вартість, яка є на сьогоднішній день, вивезення кубу сміття 26 гривень 40 копійок. Один контейнер має 1,1 куба. Тобто фактично за 26 гривень виїхати в 5 ранку екіпажу автомобіля, який повинен бути заправлений, технічно справний, відремонтований, виїхати в житловий фонд, забрати цей контейнер, вивести його в Малашівці за 26 гривень за один контейнер… Ну, ви сядьте в таксі і попросіть хай вас провезуть зараз один кілометр по місту».

Востаннє тариф на вивезення сміття збільшували у 2011. І в порівнянні з іншими містами, де ціну змінили ще минулоріч, в Тернополі до сьогодні вона залишалась стабільною.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«В Тернопільському районі, зокрема Миролюбівська сільська рада 42 гривні, в нас 26, там 42 гривні. Ужгород – 75 гривень. Суми – 53 гривні. Чернівці – 51 гривня. Луцьк – 40 гривень. Рівне – 42 гривні. І у Львові в нас розрахунок іде 416 гривень за тонну».

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, начальник фінансово-бухгалтерського відділу міського управління ЖКГ

«Тому проект рішення виконавчого комітету ми пропонуємо з таким затвердженням тарифу: вивезення твердих побутових відходів для населення та бюджетних організацій – 42,8, вивезення побутових відходів для інших споживачів – 55,4 гривні за метр кубічний».

Більше за свої послуги просять і ЖЕКи. Якщо зараз тернополяни платять від 50 копійок до 1 гривні 53 копійок за метр квадратний, то тариф пропонують збільшити приблизно від 80 до 2 гривень 45 копійок.

ГАЛИНА ГЕВКО, директор ПП «Благоустрій»

«Ремонт сходової клітки. Якщо в 2011 році одна банка фарби, яка важить 2,8 кг, коштувала 30 гривень, то станом на сьогоднішній день та сама банка коштує 111. На ремонт 9-поверхового будинку іде приблизно 25 по ДБНу і так іде по факту 25 банок фарби. Наступна послуга, в якій ми вже фактично збиткові 2 роки, це є освітлення місць загального користування, це є освітлення сходової клітки, освітлення підвалів».

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, начальник фінансово-бухгалтерського відділу міського управління ЖКГ

«Значить, підприємства, які обслуговують житловий фонд міста, дійшли до того, що не мають, чим виконувати роботи по поточному ремонту, в першу чергу. Не маючи можливості заплатити хоча би мінімальну заробітну плату тим своїм працівникам, які надають послуги по утриманню будинків».

Поки що тарифи не є остаточними. Затвердити їх повинен виконавчий комітет міської ради. Та зробити це комунальники просять до 1 квітня. Адже тоді зростуть тарифи і на інші послуги. А ще звертаються до тернополян з розумінням поставитись до збільшення цін.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top