Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тернополяни більше платитимуть за вивіз сміття

Тернополяни більше платитимуть за вивіз сміття

На черзі з іншими містами тариф на вивезення сміття підняли і в Тернополі. Якою ж повинна бути нова ціна, щоб водночас і рентабельна для підприємств, і не дуже затратна для жителів, з владою обговорювали більше місяця, каже Богдан Гевко.

БОГДАН ГЕВКО, представник ПП «Екотерн»

«І енергоносії, і паливно-мастильні матеріали не стоять на місці, тобто скачки відбуваються практично кожного місяця, то 30 гривень, то 22. Не відомо, що чекає завтра. Тариф затверджувався в 2011 році. Тоді вартість палива була 9,66, а так, як паливо 50 відсотків в приблизно тарифі, це є паливо. Подорожчання було цілком зрозумілим, що воно рано чи пізно мало відбутися».

Остаточне рішення прийняли учора на засіданні виконавчого комітету. Зійшлись на тарифі, майже вдвічі більшому за попередній, а саме – на 6 гривнях 67 копійках. Та в платіжках тернополянам приходитиме більша сума, пояснює Богдан Гевко.

БОГДАН ГЕВКО, представник ПП «Екотерн»

«42,80 вартість одного кубічного метра, і 6,67 буде получатися щомісячно з одного тернополянина плата. Плата є без податку. Щоб мешканці могли краще зрозуміти – 6,67 є базовий тариф, до цього додаємо ще 5 відсотків оподаткування, получається в районі 6,98, 6,99. І підприємства, які на загальній системі оподаткування, це буде тариф близько 8 гривень».

До прикладу, жителі масиву Сонячний, яких обслуговує підприємство Богдана Гевка, щомісяця платитимуть орієнтовно 7 гривень. Що тариф є справді виправданим, каже і пан Михайло. В комунальній сфері чоловік працює вже 25 років.

п. МИХАЙЛО, вивозить сміття

«З 5 ранку маємо повністю цілий масив – 15 Квітня, Київська одного дня, а другого дня маємо 15 Квітня, Морозенка і «Вікторія М». Там також мішано – Вишневецького, Володимира Великого. Це просто нереально. Паливо пішло догори, запчастини догори. Тим більше, наше життя вже таке, як кажуть, безцінне на даний час».

Рішення виконавчого комітету вступить у дію з 15 квітня. Відтак, розрахунки згідно з новими тарифами тернополяни отримають вже у травні.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top