Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тернополяни знатимуть про екологічний стан міста

Тернополяни знатимуть про екологічний стан міста

У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді презентували екобюлетень, під назвою «Тернопіль зелений прорив». Він розповідає про екологічний стан міста. За словами авторів, в книжці детально по мікрорайонах розписано що робити, аби зберегти природу та озеленення Тернополя. Адже, дерева – легені планети, і важливо не просто зберегти парки, а й зробити їх ефективнішими.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«Бюлетень є дуже важливим для нас. Адже, він показує саме європейський екологічний вектор розвитку нашого міста. Відпрацьована концептуальна основа його розвитку. На даний час ми пропагуємо серед тернополян, серед науковців, серед людей, які хочуть мислити, які хочуть щось робити в нашому місті, щоб було розуміння як озеленювати наше місто, як зберегти озеленення».

Олег Соколовський каже, найбільш актуальною проблемою екології міста є рухомі джерела забруднення, в першу чергу  – транспорт.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«На нашу думку це дуже серйозна проблема. Напевно, це той перший крок, який треба робити. Загазованість від транспорту дуже висока, і ми вже фіксуємо, навіть, невеличкий смог протягом години-дві в центрі міста. Тобто, треба вже бити в набат, що ми і робимо. На даний час робимо перевірки спільно там з ДАІ і так дальше. Поясняємо водіям, що потрібно регулювати паливну систему. Тому що в тому вигляді транспорт, який ми зараз маємо, якщо так далі буде продовжуватися, місто, навіть, ті самі дерева не справляться з тим навантаженням, яке відбувається».

Аби здійснити «зелений прорив» у місті, автори видання напрацювали екологічний паспорт Тернополя, Концепцію комплексного озеленення, Програму охорони навколишнього середовища та схему локальної екологічної мережі. Також, інформація зібрана в екобюлетні, кажуть,  буде корисною для виховання у майбутнього покоління бережного ставлення до природи.

ЛАРИСА КОЗЛОВСЬКА, методист-бібліотекар Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу:

«Матеріал по екологічному стані нашого Тернополя для того, щоб створити екскурсійні маршрути, для того, щоб активізувати пізнавальну активність учнів по вивченні екологічного стану нашого міста Тернополя. Ми тут народилися, ми тут виросли. І, взагалі, ви знаєте, любов до природи, взагалі, починається з любові до природи рідного краю».

Після презентації книжки провели сьомий круглий стіл на тему екологічного розвитку. Також, в бібліотеці презентували виставку документів відповідної тематики. Відтак, кожен бажаючий має змогу дізнатися, чи безпечним є довкілля у Тернополі.

ЛЕСЯ ГУК, директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді:

«Буде цей бюлетень розданий в усі бібліотеки: і в шкільні бібліотеки, і міські бібліотеки, обласні бібліотеки. Тому, кожний пересічний громадянин зможе вільно скористатися у будь-якій бібліотеці і прочитати, більш детально ознайомитися із цим бюлетенем, і зокрема з проектом «Тернопіль зелений прорив».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top