Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни можуть захистити свою територію
Тернополяни можуть захистити свою територію

Тернополяни можуть захистити свою територію

Чітку схему, як вберегти подвір’я, зелену зону чи дитмайданчик від незаконної забудови, розробили разом із юристами та фахівцями із земельних питань, активісти громадської організації «Самопоміч». Інструкцію репрезентували на прикладі двох будинків – номер 27 та 29 – на вулиці 15-го Квітня. Нещодавно мешканці дізнались, що їхня прибудинкова територія їм вже не належить. На кадастровій карті України вона чомусь позначена, як ділянка з окремим кадастровим номером під ринкову інфраструктуру. Люди побоюються, що під їхніми вікнами може з’явитись ринок.

ІГОР ЧАЙКОВСЬКИЙ, мешканець будинку на вул. 15 Квітня 29:

«Не хочем, щоб нам нарушали наші права. А наші права які? Ми хочем, шоб тут була зелена травичка, зелені деревця, а не якісь там, як там вони називаються, малі архітектурні форми».

АНДРІЙ ГРИЦИШИН, керівник міського осередку ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Поки що, проекту ринку немає. Просто насторожує то, що в кадастровій карті України ця ділянка виведена з прибудинкової території. Тому, як такого проекту, поки-що, немає нічого. Але чому без відома людей, частину землі, за яку вони платять за прибирання, вивели якимось чином за межі прибудинкової території».

Таке цільове призначення суперечить і основному документу, яким регулюється забудова міста, а саме – генплану. Згідно з ним, ці ділянки є територіями багатоквартирної житлової забудови.

ЕДУАРД БИНДАС, активіст ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Ми уточняли, в генплан це не входить і не входило, ні 10, ні 20 років назад, ні на майбутнє».

Доказом, що вилучена ділянка належить прибудинковій території багатоповерхівок №27 та 29, є ще й інвентарна справа, яку має кожен ЖЕК. Як пояснюють у «Самопомочі», дані з неї допоможуть тернополянам вберегтися від конфліктних ситуацій.

АНДРІЙ ГРИЦИШИН, керівник міського осередку ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Для цього потрібно чітко визначити межі прибудинкової території, яка належить до тої чи іншої багатоповерхівки і для цього є ці межі вказані в інвентарних справах, які є в кожному ЖЕКу. Адже, на основі тих інвентарних справ розраховується вартість прибирання цього будинку».

Мешканцям спірної території на 15-го Квітня тепер необхідно добитися скасування державної реєстрації цієї ділянки, як окремої, з індивідуальним номером. А згодом, її приватизувати.

БОРИС ПЕРЕПЕЛЮК, мешканець будинку на вул. 15 Квітня 29:

«Напевне, будем збирати якісь підписи, і запит в міськраду, ще щось. Ну, якісь дії треба робити, звичайно, ми не згодні з тим. Тут, я вважаю, це лишнє».

Городяни, які зіткнулися із схожою проблемою, можуть звертатися за юридичною допомогою в офіс громадської організації «Самопоміч», що на Руській, 52.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top