Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільський художник, щоб допомогти бійцям, розмальовує військові каски

Тернопільський художник, щоб допомогти бійцям, розмальовує військові каски

Козаків на військових касках малює художник з Тернополя. Аби за виручені від їхнього продажу кошти допомогти бійцям на Сході.

МИКОЛА КАФТАН, художник

«Це вже майже закінчена каска. Оцю якраз, так, як я говорю, за один день намалював. Спочатку, так можна сказати, наносився задній фон і тло, а потім вже зверху намічалося фігуру і вже поступово, поступово промальовувалося, і вже вкінці там нюанси».

Ідею розфарбувати військові каски, розповідає художник, йому запропонували волонтери із «Самооборони». Вони ж і принесли живописцю захисну амуніцію. Оскільки працює викладачем у школі народних ремесел, то допомогти йому, каже Микола Кафтан, запропонував учням і колегам. Які не відмовили. Ані з ідеями, ані з процесом, ділиться художник, проблем не виникало, адже малювати по металу майже так само, як і по полотні.

МИКОЛА КАФТАН, художник

«Так, як на полотні масляними фарбами. Оця краска, що на ній є зелена, то вона вже заґрунтована, можна сказати. Бо полотно мусить бути заґрунтоване перш ніж на ньому малювати. А це вже як є ґрунтовкою, зразу масляними фарбами, потім вкінці лаком покривається».

Усього, розповідає Микола Кафтан, розфарбували вісім касок. Одну вже продали. Ще дві поїхали на аукціон в Англію, а одна каска – в Італію. Спеціально для доньки загиблого на Сході тернополянина Віктора Гурняка живописець також розмалював каску. На якій зображений сам Віктор.

МИКОЛА КАФТАН, художник 

«Ангел на одній, пише «Молюсь за Україну». На одній Матір Божа, її намалювала, вона раніше була в мене учениця, тепер вона вже сама викладачка, така Оксана Іванів, Матір Божа молиться за Україну. Таке ніби українське село і зверху Матір Божа. Козаків було декілька, три, по-моєму, касок. Козаки на конях, наш дух український. Просто український писар з хаткою. І тут зі мною ще працює викладачка Христина Богданівна, то вона намалювала, вона гарно дуже петриківський розпис малює, то вона петриківський розпис на двох касках намалювала».

За кошти, виручені від продажу, каже Микола Кафтан, мають намір допомогти бійцям на Сході. А всім, хто хоче долучитись і має удома незатребувані каски, художник просить їх приносити. Разом із друзями амуніцію обов’язково розфарбують і намагатимуться вторгувати якомога більше грошей, аби допомогти хлопцям в АТО.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top