Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільській молоді представили навчальні заклади Польщі, Словаччини, Чехії і Кіпру

Тернопільській молоді представили навчальні заклади Польщі, Словаччини, Чехії і Кіпру

Українська молодь має усі шанси здобувати освіту закордоном, каже голова правління громадської організації «Мережа освітніх консультантів». І такі країни, як Польща, Словаччина, Чехія та Кіпр, готові запропонувати не лише гідні навчальні заклади, а й прийнятні умови вступу.

ЛІДІЯ ЧЕРНЕЧУК-СМИК, голова правління ГО «Мережа освітніх консультантів»

«Чехія. Освіта безкоштовна, але, єдине, там потрібен рівень мовний на Б2, і тому це треба мовні курси. Польща. Можна вступати без ЗНО, дивлячись, який університет, дивляться на бал атестату, в деяких не дивляться. Єдине – потрібне знання польської мови».

Лояльна, каже Лідія Чернечук-Смик, сусідня Польща і до мови викладання у їхніх навчальних закладах. Відтак, здобувати освіту українська молодь має змогу ще й англійською.

ЛІДІЯ ЧЕРНЕЧУК-СМИК, голова правління ГО «Мережа освітніх консультантів»

«Другий момент, в польських вишах можна ж навчатись і англійською мовою. Але особисто я завжди раджу дітям вчитися польською мовою. Чому? Тому що в Польщі, закінчуючи там бакалаврат чи магістратуру, ти закінчуєш і отримуєш рівень англійської на рівні Б2, диплом не отримуєш, якщо не здаси на цей рівень».

А ще польські заклади освіти, каже голова правління громадської організації, готові надати українським студентам знижки на навчання.

ЛІДІЯ ЧЕРНЕЧУК-СМИК, голова правління ГО «Мережа освітніх консультантів»

«Наші діти з України, які не мають польського коріння, вони не можуть претендувати на соціальну стипендію. По Міністерству освіти дозволено вища освіта для іноземців 2 тисячі євро, то для дітей по нашому проекту ректор іде на знижки, на те, щоб зробити знижки. І є деякі університети навіть 700 євро в рік, зробили 1 тисячу євро в рік, розуміючи, яка складна ситуація в нас в державі».

Лідія Чернечук-Смик каже, в Українському домі «Перемога» спеціально організували виставку навчальних закладів, щоб розповісти потенційним абітурієнтам про можливість здобуття освіти закордоном.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top