Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські міліціонери повісток не вручають
Тернопільські міліціонери повісток не вручають

Тернопільські міліціонери повісток не вручають

Правоохоронці допомагають військкоматам розшукувати тих, хто ухиляється від мобілізації. Однак в обласному управлінні спростовують інформацію про те, що міліціонери виловлюють людей на ринках і там же вручають повістки.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВС України в області

«Можу впевнено сказати, жоден міліціонер повістки вручати не… не вручав і не буде вручати, тому що це не функції міліції. Міліція задіюється при проведенні спільних рейдів по врученню повісток для охорони громадського порядку. Тому що було багато випадків, коли десь люди не розуміли цих процесів. Жінки намагалися достукатися до воєнкома для проведення роз’яснювальної роботи. Ми це допомагали робити. Міліціонери задіювались лише для охорони громадського порядку».

У міліції порушили близько 40 кримінальних проваджень щодо людей, котрі хотіли ухилитися від мобілізації. Деякі з них вже направлені до суду. Крім того, декілька підприємств Тернопільщини відмовляються надавати техніку на потреби АТО. А близько 10 голів сільрад намагаються переховувати людей або іншими способами перешкоджати проведенню мобілізації.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВС України в області

«Активне перешкоджання полягає в тому, що коли їде військкомат, представники військкомату з іншими представниками державної влади, наприклад, в населений пункт. І голова сільської ради дзвонить і каже – хлопці, тікайте бігом до лісу, бо вас зараз заберуть. Я вважаю, що це перешкоджання діяльності Збройним силам України».

У міліції нагадують, за перешкоджання проведенню мобілізації законом передбачене покарання. Тому перш ніж затівати щось подібне варто подумати про наслідки.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВС України в області

«Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України і інших військових формувань у особливий період карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. Те саме діяння, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків карається позбавленням волі від 8 до 15 років».

Загалом, міліціонери розшукали 6 тисяч людей із тих, яких не вдалося знайти військкоматам. Майже тисячу з них вже отримали повістки.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top