Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Уряд має намір спростити механізм надання субсидій

Уряд має намір спростити механізм надання субсидій

На Тернопільщині, каже директор департаменту соціального захисту населення, житлові субсидії отримують 26 тисяч домогосподарств. Та ця кількість може збільшитись. Адже Уряд і Міністерство соцполітики вже найближчим часом планують спростити механізм надання цієї пільги.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Якщо в старій програмі було те, що субсидія не надається, якщо хтось має більше, ніж одне житлове приміщення, якщо має більше, ніж два транспортних засоби, якщо члени сімей, які зареєстровані в житловому будинку, в житловому приміщенні, не працюють, якщо була здійснена купівля, яка перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для сім’ї. Тобто оці всі обмеження пропонуються зняти».

Серед можливих змін і термін призначення субсидії. Державну допомогу Уряд має намір надавати на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. Планують Кабмін і Міністерство соціальної політики, каже Вадим Боярський, і ще одне нововведення.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Дохід буде враховуватися не нарахований, тобто з урахуванням податків, а дохід буде враховуватись для призначення субсидій, враховуватись чистий дохід. Це є в свою чергу краще через те, що буде збільшено відповідно розмір субсидій. Дохід буде братися не за попередні 6 місяців, а за попередній календарний рік».

Планують, каже директор департаменту соціального захисту населення, спростити і процедуру оформлення субсидії. Аби отримати державну допомогу, громадяни повинні будуть написати заяву та заповнити декларацію. В останній, до слова, вказати свої доходи та витрати.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Декларація буде заповнюватись особисто представником сім’ї і надаватися в управління соціального захисту без довідок про заробітну плату. Управління соціального захисту буде довіряти людині і не буде вимагати від заявників довідок про дохід».

Та, не зважаючи на те, що довідку про доходи пред’являти не потрібно, каже директор департаменту соцзахисту населення, це не означає, що дані можна зазначати неправдиві. Адже їх обов’язково перевірятимуть. І якщо вказані доходи не збігатимуться з реальними, очікувати субсидію, каже Вадим Боярський, не слід.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top